Hlavní navigace

České spořitelně v pololetí klesl zisk

30. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Největší tuzemská banka co do objemu aktiv a počtu klientů hlásí za první pololetí nižší zisk. Klesl jí v meziročním srovnání o 4,4 procenta na 6,31 miliardy korun. Provozní zisk, který udává sílu a obchodní úspěchy banky, se meziročně zvýšil o 21,4 % na 13,39 miliard korun.

První polovina roku byla podle očekávání náročná, přesto se našemu týmu podařilo dosáhnout vynikajících obchodních výsledků díky rostoucímu zájmu drobných i firemních klientů o produkty a služby naší finanční skupiny, komentoval výsledky Gernot Mittendorfer, generální ředitel a předseda představenstva Česká spořitelny.

Hospodářské výsledky za první pololetí letošního roku jsou podle banky pozitivně ovlivněny zejména pokračujícím růstem zisku z obchodních činností. Opačný vliv má ovšem tvorba opravných položek na úvěrová rizika v souvislosti s vývojem hospodářského cyklu. Spořitelna zveřejnila hospodářské výsledky z největších tuzemských bank jako první. ČSOB i Komerční banka oznámí svá čísla až v srpnu.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).