Hlavní navigace

Česko letos procestovalo 10 milionů turistů

15. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Za prvních devět měsíců letošního roku cestovalo po Česku přes 10 milionů turistů. Zhruba z poloviny šlo o cizince, u kterých došlo k 8% nárůstu oproti stejnému období loňského roku. Vyplývá to z aktuálních údajů Českého statistického ú­řadu.

Současně s tím vzrostl i počet prodaných zahraničních dovolených. Jak ukázal průzkum Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) letos cestovky prodají okolo 2,45 milionu zájezdů. To je o 10 % více než v loňském roce. Potvrzuje se tak, že krize již pominula a stoupají jak počty českých tuzemských pobytů, tak počty zahraničních turistů do ČR a také počty prodaných zájezdů do zahraničí, uvedl Tomio Okamura, tiskový mluvčí AČCKA.

Ze zahraničních destinací pak v oblibě u Čechů stále vévodí Chorvatsko. Následuje Slovensko, Itálie a Řecko. V tuzemsku pak byl nejvíce navštěvovaný Jihočeský (546 tisíc turistů) a Jihomoravský kraj (523 tisíc) a Praha (510 tisíc).

Nejvíce zahraničních turistů přijelo do Česka tradičně z Německa (1,08 milionu), Ruska (427 tisíc) a z Polska (311 tisíc). Problémem i letos zůstává nadále fakt, že zahraniční turisty nelákají mimopražské regiony, nezdají se jim dostatečně atraktivní, takže i letos navštívilo 64% zahraničních turistů z celkového počtu pouze Prahu, doplnil Okamura.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).