Hlavní navigace

Nebudeme vláda vizí, ale tvrdé práce, připustil při jmenování Jan Fischer

9. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prezident republiky Václav Klaus před několika okamžiky jmenoval nového předsedu vlády. Stal se jím dosavadní šéf Českého statistického úřadu Jan Fischer. Jednání o konkrétním složení vlády začnou příští týden. Podle odstupujícího premiéra Mirka Topolánka si ministry do vlády zvolí sám Jan Fischer.

Nastupující premiér Jan Fischer dal jasně najevo, že to bude právě on, kdo bude sestavovat vládu a on s námi jednotlivá jména může konzultovat, uvedl Mirek Topolánek. Zároveň dodal, že od překlenovací vlády se sice nečekají žádná zásadní politická rozhodnutí, ale několik důležitých úkolů splnit musí.

Nová vláda bude muset realizovat protikrizová opatřen. Dále bude muset sestavovat rozpočet a udržet celou administrativu v chodu do předčasných voleb 9. a 10. října. To jsou úkoly, které nejsou vůbec malé a ta vláda se určitě zapotí a bude muset přes léto velmi intenzivně pracovat, doplnil Topolánek.

V éře dnešní hospodářské krize má tato vláda hodně úkolů. Jsem rád, že vládní krize byla vyřešena rychle, připojil se prezident Václav Klaus. Nebude to vláda vizí, ale tvrdé práce, připustil Jan Fischer. Dále Fischer potvrdil priority nové vlády, kterými budou zdárné dokončení předsednictví EU,zmenšení dopadů krize a zachování chodu vládní administrativy.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).