Hlavní navigace

Česko se k pomoci Řecku nepřipojí

26. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Záchranný plán bereme na vědomí, ale nehodláme se připojovat k pomoci Řecku. To uvedl předseda vlády Petr Nečas v rozhovoru pro rakouský deník Kurier. Česká republika podle premiéra obecně podporuje zpřísnění a posílení Paktu stability a růstu, tedy základního rámce fungování koordinace hospodářských politiky, zejména jeho preventivní složky.

Nepřekročitelnou mez představuje současný stav delegace fiskálních pravomocí z národní úrovně na EU dané Maastrichtskou smlouvou a potvrzené i Lisabonskou smlouvou. Spekulace o potřebě záchranného plánu pro další země nejsou na místě, protože jsou to právě spekulace, které otřásají důvěrou na finančních trzích, což pak způsobuje spirálu propadu, sdělil v rozhovoru Petr Nečas.

Vyjádřil se i k otázkám tzv. rovné daně. Rovná je daň samozřejmě jen zkratka. Jde nám především o co nejjednodušší daňovou soustavu. Chceme dále omezovat počet výjimek a přijdeme i s návrhem, jak pro fyzické i právnické osoby daně ještě zjednodušit, dodal premiér.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).