Hlavní navigace

Česká republika se připravuje na své předsednictví v Evropské unii

29. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes v 10 hodin přijal náměstek ministryně obrany Martin Barták delegaci ze švédského Ministerstva obrany zastoupenou náměstkem ministra obrany Hakanem Jevrellem. Jednání se budou točit kolem spolupráce České republiky a Švédska při předsednictví v Evropské unii.

Minulý rok zahájilo Česko, Švédsko a Francie přípravu společného programu předsednictví v Radě Evropské unie, ve kterém se v roce 2008 a 2009 vystřídají. Jako společný cíl si zástupci států stanovili reformu. Klíčový dokument týkající se osmnáctiměsíčního programu byl schválen koncem letošního května a všechny tři strany nad ním vyjádřily svou spokojenost. Zpracovávat tento dokument mezi státy, pro něž je předsednictví aktuální, je standardní postup. Vymezuje se tak trasa, kterou se bude Rada EU ubírat ve svých hlavních aktivitách.

Místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra upřesnil, že cílem textu je mj. zabezpečit kontinuitu předsednictví, ve kterém se státy Unie rychle střídají. Česká agenda má podle místopředsedy vlády pro evropské záležitosti přiblížit EU občanům. Budeme chtít posilovat evropskou konkurenceschop­nost, budeme řešit problémy související s energetikou a ochranou klimatu, uvedl dále. Česko si v rámci svého předsednictví klade za cíl celkovou stabilitu Evropy a zejména Balkánu. Čtěte také: Tisk: Podnikatelé chtějí euro, vláda je zdrženlivější

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).