Hlavní navigace

Názory k článku Čeští investoři bojují proti solárnímu odvodu

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 6. 2011 17:19

  NevěřímSvýmOčím (neregistrovaný) ---.rywasoft.net
  Takže když před pár lety KSČ-ČSSD s většinou ve Sněmovně zvedli sazby DPFO (resp. snížili hranice příjmu pro přechod do vyšší sazby), čímž mi stát na většinu z mnou vydělaných korunek uvalil o několik halířů vyšší daň, měl jsem se taky arbitrážovat pro porušení ochrany investic? Vždyť v době, kdy jsem studoval (= investoval své zdroje s vidinou vyššího příjmu v budoucnosti), nebyla daňová progrese tak strmá.

  Podle logiky solárních parchantů je retroaktivní každý zásah do způsobu výpočtu DPFO v průběhu produktivního života. Nebo si snad opravdu myslí, že každému investorovi by měly být zafixovány podmínky, platné v okamžiku jeho investičnímu rozhodnutí, pro celý zbytek života, civilizace, vesmíru a vůbec na věky věků ámen?

  Už jen ten povinný výkup je nespravedlnost do nebe volající. Slunečné nedělní poledne, elektřinu nikdo nechce, protože jsou u vody, ale solární parchanti ji produkují a, státe, dodej zákazníky. Naopak Silvestrovská noc, všechno svítí, poptávka po elektřině roste, ale Solární parchant na zákazníky zvysoka s**e.

  Spravedlnost si představuju takto: chceš dodávat elektřinu ze slunce? Můžeš, ale budeš ji dodávat podle potřeb zákazníků. Že ji v létě neprodáš? Slevni, třeba si zákazníci koupí klimatizaci i tu tvou elektřinu. Že zákazníci chtějí svítit zrovna když nesvítí slunce? To je tvé podnikatelské riziko: je to totéž, jak kdyby tepelné elektrárně došlo uhlí (třeba proto, že existující doly už všechno uhlí daly, a nové doly aktivisti nedovolili otevřít) - takže zaplať penále za neplnění dodávek nebo nahoď dieselagregát a dodávej elektřinu dle potřeb trhu.
 • 3. 6. 2011 20:07

  Ty jsi debil... (neregistrovaný) ---.74.broadband10.iol.cz
  Bože Ty jsi debil... Vidíš alespoň na DESET centimetrů před sebe?
 • 5. 6. 2011 19:33

  Majka (neregistrovaný) ---.214.broadband4.iol.cz
  6. 6. 2011 8:50 smazal Admin serveru, důvod: SPAM
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).