Hlavní navigace

Cestovkám se nelíbí ztráta radosti z dovolené

21. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový občanský zákoník zřejmě zavede pro cestovní kanceláře povinnost odškodnit klienty za případnou ztrátu radosti z dovolené. Tolik diskutovaný paragraf totiž návrh zákoníku stále obsahuje, a to navzdory několikaletému protestu cestovek. Podle nich jde o vágní definici, která způsobí celému oboru nemalé problémy, na dnešní tiskové konferenci to prohlásil Jan Papež, tiskový mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR.

Podle Karla Eliáše, hlavního tvůrce nového občanského zákoníku, jde hlavně o mediální bublinu. Paragraf podle něj zamýšlí zavázat pořadatele zájezdu k náhradě za ztrátu radosti z dovolené při porušení povinnosti, za niž odpovídá, tedy povinnosti, kterou na sebe vzal ve smlouvě. Trvalý déšť, vedro k padnutí, ba i manželova avantýra s cizinkou sice mohou dovolenou zkazit, ale CK za to nemůže být odpovědná, ledaže by se smluvně zavázala, že se něco takového nestane, doplnil Eliáš již dříve ve svém stanovisku na webu ministerstva spravedlnosti.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).