Hlavní navigace

Cestovky spustily prodej First minute zájezdů

Sdílet

Letní sezóna 2012 už začíná, alespoň pro cestovní kanceláře. Ty spustily prodej tzv. First minute zájezdů, tedy na první chvíli. Důvodem prodeje zájezdů s předstihem je snaha cestovek řešit už nyní kapacity v charterových letadlech, ale i v mnoha ubytovacích zařízeních.

Díky tomu si mohou zajistit nižší cenu od leteckých společností a ubytovacích zařízení. Cestovní kanceláře podpořily nabídku na First minute pro nastávající sezonu řadou pobídek jako například až 2 děti zdarma, nízké zálohy na rezervaci zájezdu, dárky, slevy pro seniory a děti a další, přibližuje výhody zájezdů na první chvíli Tomio Okamura, viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Podle něj je včasný nákup zájezdu vhodný pro ty, kteří si chtějí vybrat to nejlepší z kompletní nabídky zájezdů nebo mají na dovolenou určité požadavky nebo dokáží fixovat termín dovolené dlouho dopředu či chtějí jen ušetřit.

Například rodiny s dětmi si tak mohou bezproblémů vybrat hotel s dětskými bazény či animátory nebo důchodci, kteří se již hůře pohybují, si mohou z kompletní nabídky vybrat hotel s výtahem v blízkosti pláže. Náročnějším klientům zase bude například vyhovovat, že je k dispozici dostatek pokojů z výhledem na moře, doplňuje Okamura.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).