Hlavní navigace

Cestovky vrací Egypt do své nabídky, navzdory varování ministerstva zahraničí

27. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: http://www.isifa.com
Přestože stále platí varování ministerstva zahraničí, aby turisté do Egypta nejezdili, cestovky vrací egyptské zájezdy do své nabídky.

České cestovní kanceláře vrací do své nabídky zájezdy do Egypta, a to navzdory tomu, že stále platí varování ministerstva zahraničních věcí, aby turisté do Egypta nejezdili. Podle cestovních kanceláří jsou však turistická letoviska u Rudého moře bezpečná a varování ministerstva vnímají jako preventivní. První spoje zamíří do Egypta už na začátku září.

CK: Letoviska politické nepokoje nezasáhly

Ilustrační obrázek.
Autor: http://www.isifa.com

Ilustrační obrázek.

Egypt mimo nabídku českých cestovních kanceláří dlouho nevydržel, cestovky totiž začaly tuto destinaci opět nabízet klientům. Podle kanceláří se situace v Egyptě zklidnila, resorty jsou bezpečné a není důvod egyptská letoviska opět nenabídnout. Zájezdy do Egypta se do katalogů cestovek vrací i navzdory tomu, že pořád zůstává v platnosti varování ministerstva zahraničních věcí. To doporučuje českým občanům do Egypta v současné době necestovat. Toto doporučení se týká i turistických resortů u Rudého moře, tj. Marsa Alam, Hurghady, Šarm aš-Šajchu, Dahabu, Nuweiby a Taby, uvádí ministerstvo na svých stránkách.

Cestovní kanceláře ale upozornění ministerstva vnímají hlavně jako preventivní. Jak tvrdí Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR), ministerstvo nemůže zmírnění svého doporučení necestovat do Egypta udělat tak flexibilně. Rozumíme tomu, že ministerstvo zahraničních věcí musí prověřit celou situaci z mnoha zdrojů a že tedy bude chvíli trvat, než své doporučení změní. Jedná se ale o doporučení, ne zákaz cestování, a cestovní kanceláře mají plné právo se takovým doporučením řídit, nebo neřídit, doplnil Jan Papež, mluvčí ACK ČR.

Jan Papež dále uvedl, že přímořská letoviska nejsou vnitropolitickou situací v zemi nijak zasažena. Podle něj není ani zásobování resortů není nijak omezeno a jediná omezení se týkají výletů do Káhiry a oblasti Luxoru a Karnaku, které cestovky zrušily.

Čtěte také: 5 národů, které mají podnikání a obchodování v krvi

Do Egypta se vrací i velké cestovky

Mezi prvními zamíří zpět do Egypta CK Fischer, která nabízí zájezdy, konkrétně do Marsa Alam, už od 5. září. V neděli 8. září pak cestovka vypraví první turisty do Hurghády. Řídíme se mimo jiné názorem britského ministerstva zahraničí, které vždy přísně dbá na bezpečnost svých občanů, a přesto před cestami do letovisek nevaruje. Britské cestovní kanceláře, včetně velkých hráčů jako Thomas Cook nebo Thomson (člen světové skupiny TUI), dál do Egypta létají, vysvětlil Jan Osúch, mluvčí CK Fischer. 

Egypt se vrátil také do nabídky další velké cestovní kanceláře Alexandria, která už prodává zájezdy na termín 16. září. K obnovení letů jsme se rozhodli po důkladném zvážení aktuálního vývoje a současné situace na místě a také na základě četných dotazů našich klientů. Situaci ale samozřejmě i nadále sledujeme a v případě změn v současném vývoji, jsme připraveni opět rychle reagovat, uzavřel Petr Šatný, marketingový ředitel CK Alexandria.

Jak je patrné z nabídek na internetových stránkách, zájezdy do Egypta od poloviny září do svých katalagů vrátily i další cestovky jako například Čedok nebo Exim Tours.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).