Hlavní navigace

Cestovní pojištění last minute si sjednáte přes internet i bankomat

17. 6. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 546762
Jeden telefonát, několik kliknutí na počítači a nově i návštěva bankomatu. Sjednání cestovního pojištění nebylo nikdy jednodušší. Jak na to?

Každý z nás si chce zaplacenou dovolenou užít bez nejmenších problémů. Ale ani těm někdy neutečeme, i když prožíváme dovolenou snů. Zlomená noha, ztráta pasu nebo třeba ukradený kufr. To jsou situace, které mohou potkat nás všechny stejně jako podnikatelku Blanku Caletkovou z Přerova na Olomoucku. S rodinou jsme si naplánovali dovolenou v Řecku, cesta proběhla bez komplikací, ale hned po příletu nás čekalo nemilé překvapení. Ztratil se můj kufr. V rámci naší cestovní pojistky jsme naštěstí měli případnou ztrátu krytou a pojišťovna nám tak vše zaplatila. Čtěte více: Vypněte a odleťte k moři, zájezdy budou opět historicky nejlevnější

Co všechno se dá pojistit

Základem každé cestovní pojistky je pojištění léčebných výloh (pojišťovna uhradí náklady na léčební výlohy, léky apod.) a také základní asistenční služby. Ale ne vždy je toto pojištění dostačující. Pojišťovny nabízí různé druhy balíčků a připojištění, které zahrnují např. riziko ztráty zavazadel, úrazu či vaší zodpovědnosti za způsobené škody. Připojistit si může klient i veterinární péči pro domácí mazlíčky na cestách do zahraničí nebo opuštěnou domácnost v době pobytu majitele v zahraničí, doplňuje širokou škálu připojištění mluvčí České pojišťovny Václav Bálek.

V případě cestovního pojištění si můžete také zvolit nižší či vyšší limit plnění, tzn. kolik vám pojišťovna za způsobenou škodu maximálně vyplatí. Částky se pohybují mezi jedním až třemi miliony korun. V případě, že váháte, je třeba vzít v úvahu místo, kam cestujete, délku pobytu a také náplň dovolené. Cenové rozdíly ale nejsou tak razantní, např. u pojišťovny Kooperativa za jeden den klasické cestovní pojistky zaplatíte 70 Kč, v případě rozšířeného balíčku (vyšší limit krytí) je to 130 Kč a po započítání pojištění sportovních činností činí celkové denní pojištění 160 Kč. V případě cestovního pojištění je však lepší si za nadstandardní služby připlatit, dovolenou si pak více užijete. Čtěte více: Jak na cestovní pojištění

Stačí 5 minut

Obliba tzv. last minute dovolených stále roste. Výhodou je nízká cena, nevýhodou rychlost, s jakou musíte zařídit vše kolem, včetně cestovního pojištění. A v případě sjednání rozhodně není třeba chodit na kamennou pobočku. Pojišťovny se snaží svým klientům vyjít co nejvíce vstříc a usnadnit cestu přímého sjednání, pojistku je tak možné uzavřít po telefonu, přes internet a nově také pomocí bankomatů.

Uzavření cestovní pojistky pomocí internetu je pohodlné a rychlé, stačí 5 minut. Všechny materiály včetně smlouvy obdržíte mailem a zpět nic posílat nemusíte, jen je potřeba pojistnou smlouvu před odjezdem zaplatit. A tady může nastat problém. V případě, že si pojištění potřebujete sjednat ze dne na den, případně z hodiny na hodinu, je na místě zeptat se pojistitele, od kdy je vaše pojistná smlouva účinná. Ve většině případů je totiž účinná až tehdy, když se částka připíše na účet pojišťovny. Tato transakce však může trvat i dva dny. Je proto lepší se s pojišťovnou dohodnout a poslat jí dokument potvrzující vaši platbu (např. potvrzení od banky zaslané mailem), poté je pojistka účinná ihned. Čtěte více: Z horské bylinné lázně na italskou riviéru

MM_socky3

V případě telefonického sjednání je postup stejný. Většina pojišťoven však za online sjednání nabízí z výsledné ceny procenta dolů. Navíc ušetříte za telefon.

Cestovní pojištění lze uzavřít také prostřednictvím bankomatů. Například Pojištovna ČSOB nabízí sjednání takového pojištění prostřednictvím bankomatů Poštovní spořitelny. Zájemci o pojištění si mohou dokonce na stránkách www.postovnis­poritelna.cz zjistit, který bankomat uzavření pojistky nabízí. Služba je navíc určena i pro ty, kdo nejsou klienty Poštovní spořitelny. Pojištění si tak může sjednat každý, a to třeba i při samotné cestě na dovolenou, představuje novinku Tomáš Basista, manažer marketingu Poštovní spořitelny. A jak takové sjednání vypadá v praxi? Jednoduše si vyberete typ cestovního pojištění, limit krytí a připojištění. Po odsouhlasení celkové částky se peníze strhnou přímo z vašeho účtu a pojistná smlouva tak nabývá na účinnosti od data počátku. Bankomat vytiskne doklad o zaplacení, který zároveň slouží jako doklad o pojištění. Na této stvrzence najdete i číslo, kam volat v případě pojistné události. Smlouva a další dokumenty vám budou následně odeslány poštou. Podobný systém nabízí i Česká spořitelna prostřednictvím svého internetového bankovnictví Servis 24. Zde si klienti banky mohou sjednat jednorázové cestovní pojištění také během pár minut, návštěva bankomatu tak v tomto případě není nutná. Čtěte více: Ztráty aerolinek ze sopečného popela mají srovnat daňoví poplatníci. Proč?

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).