Hlavní navigace

Chartery ČSA nabízí od června dceřiná společnost

3. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od června 2010 bude dceřiná společnost HOLIDAYS Czech Airlines, a.s. nabízet charterové služby Českých aerolinií. Takové je rozhodnutí mimořádné valné hromady společnosti, která schválila převod charterového podnikání do již existující dceřiné společnosti HOLIDAYS Czech Airlines. Došlo tak k prvnímu kroku potřebnému ke vzniku samostatné letecké společnosti.

Podle Miroslava Dvořáka, předsedy představenstva a prezidenta Českých aerolinií bude HOLIDAYS Czech Airlines v této první fázi plnit funkci obchodní společnosti v oblasti nepravidelné dopravy. Zároveň zažádá o veškerá povolení, tedy především o licenci leteckého dopravce a osvědčení provozovatele obchodní letecké dopravy (AOC), která jsou potřebná pro plnohodnotné fungování leteckého dopravce, uvedl Miroslav Dvořák a dodal: Naplňujeme postupně kroky, které jsme si předsevzali, a systematicky směřujeme k holdingovému uspořádání Českých aerolinií. Je to model, který se ukazuje jako nejperspektiv­nější.

Do společnosti HOLIDAYS Czech Airlines přešli z mateřské společnosti i dosavadní zaměstnanci charterů. Postupně přibude také létající personál. HOLIDAYS Czech Airlines zároveň zůstává cestovní kanceláří.

Autor článku

Redaktorka Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).