Hlavní navigace

Názory k článku Chcete pořádat farmářské trhy? Dbejte na dobré jméno, vysokou kvalitu a pravidla

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 7. 2019 6:48

  návštěvník (neregistrovaný) ---.infos.cz

  Na farmářských trzích a kvalita ? Cha cha cha, musím se zasmát ! A ceny ? Vždyť je to tam jeden spekulant vedle druhého, který myslí především na svoji peněženku.

  Jediné, s čím můžu souhlasit, je, že se tam občas dá koupit, co jinde ne.

  Bohužel mám asi špatné zkušenosti, pokud víte o nějakém farmářském trhu, kde to stojí za to, poraďte. Díky

 • 16. 7. 2019 10:02

  Karel Novák (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nejlepší farmářské trhy jsou zpravidla tam, kde se tomu neříká farmářské trhy ale prostě jen prodávají zeleninu :D

 • 16. 7. 2019 17:41

  ow (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Teď v neděli jsem byla v Bruntálu. Překupník žádný, vše prvovýrobci a pěstitelé, zelenina čerstvá, natě zcela zjevně řezané těsně před odjezdem na trh. Trhy se tam pořádají ob týden, od devíti dopoledne do oficiálně čtyř odpoledne, ale je to tak nějak po druhé do ztracena. Ceny nižší, než v místních nákupácích.
  No a vyhlášené a hojně navštěvované jsou třeba Venkovské trhy ve Šternberku. První sobota v měsíci, ale nutno být včas, trh v poledne konnčí.
  No a taky Dolní Kounice stojí za to dojít si nakoupit POctivé LOkální POtraviny. Tuto neděli dopoledne nejlépe.
  A každý první pátek od osmi do čtyř je dobrý farmářský trh v Šumperku. Zde tedy jedna výjimka - nekupovat frgály u dědka. Jak on je pamětníkem, tak i jeho zboží oplývá spíše historickou hodnotu.
  A hojně zákazníky navštěvovné jsou, opět jednou za měsíc a v neděli, trhy v Doudlebách nad Orlicí. Tak jezdí na nákup i pražáci :-) a stojí jim to za tu štrapáci a vstávání.
  A k tý peněžence. Prodávající musí zaplatit něco mezi třemi až dvanácti stovkami za nájem prodejního místa na den. Při velikosti stánku 3*2 metry dle nabízeného sortimentu. Každý metr navíc plus minimálně sto padesát korun navíc. Nejmíň platí předvádějící řemeslnící (zapomeňte, že jim pořadatel něco platí, maximální bonus je nulový nájem), nejvíc prodejci na místě konzumovaného občerstvení. Pokud prodejce potřebuje napojení na rozvod elektrické energie - jistě, není problém, příplatek je podle požadované wattáže od dvou do pěti stovek. Též na den. Pak se prodejce musí na daný trh nějak dostat - pohonné hmoty, amortizace auta. I kdyby si za svou práci neúčtoval nic, tak vstupy (pěstitel osivo, spotřebované energie při pěstování či výrobě, materiál, ze kterého řemeslník dělá) jsou celkem slušným nákladem. No a pak ještě taková drobnost, povinné odvody státu.
  Soukromý tip. Pokud v upoutávce na trh uvidíte poznámku o veškerém sortimentu povoleném - přeložte si to tak, že světští a překupníci z povolání daný trh ovládli a pěstitel či výrovbe tam bude jen proto, že je buď nováček a netuší, nebo že se při přijímání porvánky od pořadatele uklikl a místo do koše jí odeslal a je mu blbý, když už se přihlásil, nedojet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).