Hlavní navigace

Názory k článku Chcete rozdělit příjmy na spolupracující manželku? Stropu u paušálů se nevyhnete

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 11. 2017 10:30

  Koumák (neregistrovaný) ---.20.broadband2.iol.cz

  Spolupracující osoba ale pomůže se solidárním zvýšením daně 7 % dle § 16a ZDP. Podělit se o příjmy a výdaje lze i prostřednictvím společnosti bez právní osobnosti - dřívější sdružení bez právní subjektivity. Tato formace pomůže jak se solidárním zvýšením daně, tak i se stropy paušálních výdajů. Přičemž "společníky" (účastníky sdružení) mohou být klidně také manželé - oba OSVČ. Je ale třeba si vše předem dobře propočítat, ať se případná úspora na dani nevymstí na pojistném, zvláště pokud manžel již převyšuje maximální vyměřovací základ pojistného na sociální pojištění. Jó a také jste mohli paušálistům připomenout, že ty stropy paušálních výdajů se týkají každé dílčí činnosti zvlášť. Takže když si řemeslník opatří druhou neřemeslnou živnost a část výkonů bude faktruovat na ni, může mít efektivně limit paušálních výdajů až 800 000 Kč + 600 000 Kč. Kouzlit s daní se dá i trochu složitěji vytvořením stálé provozovny (pobočky) v Německu, protože její příjmy se v Česku vyjímají ze zdanění a tím pádem unikají ze solidárního zvýšení daně a podobně...

 • 10. 11. 2017 6:46

  paad (neregistrovaný) ---.42.broadband11.iol.cz

  Výdajové paušály jsou určeny jako pomoc těm nejmenším, kteří nemají na účetní a sami by "velké" účetnictví nezvládli. Tito asi nebudou hledat skuliny a kličky, jejich každodenní starostí je boj o přežití. Tedy ve velké většině.

 • 31. 1. 2018 11:50

  rrr (neregistrovaný) ---.muvb.cz

  Výdajový paušál pomůže zejména tam, kde vytváříte hodnoty a prodáváte je a nemáte při tom téměř žádné náklady. Lidé co taktak přežívají pravděpodobně mají velké náklady a použití paušálu jim může paradoxně uškodit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).