Hlavní navigace

Názor k článku Chcete si změnit pohlaví? Žádný problém, i takový přístup mají teď nově firmy od Niemand - Odpověď pisateli, jehož příspěvek byl smazán (pravděpodobně kvůli...

 • 2. 8. 2018 12:22

  Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

  Odpověď pisateli, jehož příspěvek byl smazán (pravděpodobně kvůli odkazu na jiný server) a bohužel si nepamatuji jeho přezdívku ...

  Proč si myslíte, že mi unikají jiné životy? Například zmíněný Alan Turing? Na univerzitě jsem se o něm učil, především v souvislosti s regulárními a bezkontextovými jazyky a tzv. turingovým strojem, ale ani další aspekty jeho života mi nejsou neznámé.

  A pokud se ptáte "proč", pak moje odpověď je velmi prostá. Nemám rád manipulaci a propagandu. Můžete si to vyložit třeba jako sympatii k logosu a ethosu. Pathos má také své místo, ale to, co předvádějí různí aktivisté napříč tématy, je vyzdvihování emocí jakožto rozhodovací autority, která má právo zadupat veškerou logiku do prachu.

  Jestliže si opravdu myslíte, že všichni lidé si jsou rovni a mají stejnou hodnotu, můžete, prosím, uvést své argumenty, kterými byste tuto myšlenku podpořil? Já jsem své argumenty uvedl už v předchozím příspěvku, ale pokud vám to nestačí, mohu uvést i další. Navíc bych chtěl ještě doplnit, že práva nejen že nejsou a neměly být pro každého stejná, ale dokonce jsou i u každého jedince během jeho života proměnlivá, nejsou konstantní. Jako příklady změny práv mohu uvést třeba moment, kdy člověk dostane svůj první občanský průkaz, nebo třeba kdy mu bude zapsán první zápis do rejstříku trestů.

  Shrnutí, lidé si nejsou rovni a nemají stejnou hodnotu. Dokonce se hodnota člověka v průběhu jeho života mění a to jak pozitivním, tak negativním směrem. Pokud s tím nesouhlasíte, prosím, uveďte argumenty, proč si myslíte něco jiného.