Hlavní navigace

Chcete tarif jen na příjem hovorů od zákazníků? Nulové tarify stále existují

13. 5. 2016
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Nulový tarif, tedy paušál, kde neplatíte žádný měsíční poplatek, sice nabízí jen někteří operátoři, stále se však dá najít.

Chcete mít telefonní číslo, které bude primárně sloužit na příjem hovorů a SMS zpráv od zákazníků nebo pro alarmy a další zařízení? Nemusíte v takovém případě utrácet stovky korun měsíčně za tarif nebo si kupovat kredit, který musíte v relativně krátkém časovém horizontu vyčerpat. Stále ještě existují nulové tarify. Přečtěte si, co operátoři nabízí.

Předplacené karty musíte pravidelně dobíjet

Ilustrační obrázek
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek

Jestliže chcete využívat mobilní telefon opravdu jen na příjem hovorů a SMS a volat a psát z něj budete pouze výjimečně, nevyplatí se vám pořizovat neomezené tarify, za které zaplatíte stovky korun měsíčně. Alternativou mohou být různé předplacené karty, za které neplatíte žádné pravidelné poplatky. Mají však zpravidla nevýhodu v tom, že kredit musíte do nějaké doby vypotřebovat a kartu znova dobít. Pokud tak neučiníte, může vám operátor číslo zrušit.

Platnost předplacené karty samotné je 12 měsíců od posledního dobití. Když během této doby aspoň jednou kartu nedobijete, dojde k jejímu zablokování a telefonní číslo může být znovu použito na jiné kartě, upozorňuje třeba na svých stránkách O2. Možnost zablokovat kartu a číslo zrušit si po 13 měsících od posledního dobití vyhrazuje i Vodafone a podobné omezení má i T-Mobile.

Čtěte také: Víc než virtuální operátoři táhnou neomezené tarify

Vodafone má stále nulový tarif

Operátoři ale nabízí i tarify, které se hodí právě pro příjem hovorů, SMS a pro fungování alarmů apod. Například Vodafone nabízí Nulový Tarif na míru, za který neplatíte žádný měsíční paušál a uhradíte jen aktivační jistinu 200 Kč. Na čísle můžete volně přijímat hovory a SMS a hodí se i do bezpečnostních zařízení. Pokud byste přeci jenom potřebovali odchozí služby, za minutu hovoru v rámci ČR (mobilní sítě a pevná linka) zaplatíte 6,55 Kč a za SMSku 1,51 Kč. Při volání se účtuje první minuta celá a další po vteřinách. Za ostatní využité služby zaplatíte podle platného Ceníku služeb.

T-Mobile tarif zdarma jen pro příjem hovoru nenabízí. Jsme schopni poskytnout speciální tarify individuálně pro zákazníky s rámcovou smlouvou nebo smlouvou významného zákazníka a jeho cena se pak řídí podmínkami dané smlouvy. Nikdy však není zdarma, doplnila serveru Podnikatel.cz Anna Hroudová z tiskového oddělení společnosti T-Mobile.

Ani u O2 tarif úplně zadarmo už nedostanete. O2 nicméně nabízí tzv. tarify pro zařízení. Nejlevnější tarif Machine stojí 99 korun za aktivaci a 20 Kč měsíčně. Volání pak stojí 3,75 Kč/min do všech sítí. SMS vyjde na 1,94 Kč. Do objemu dat v rámci tarifu Machine se započítávají stažená i odeslaná data. Po vyčerpání objemu dat v rámci tarifu je datový provoz v ČR zpoplatněn částkou 0,04 Kč za kB. Maximální účtovaná částka za takto účtované přenosy je 3 630 Kč za jedno zúčtovací období, upřesňuje O2.

Čtěte také: Revoluce na českém mobilním trhu, neomezené volání a SMS za 749 Kč měsíčně

Také u virtuálů najdete nulové tarify

Samozřejmě se ale nemusíte omezovat pouze na tři velké operátory, ale můžete zkusit některého z virtuálních operátorů. Například už nemusíte platit žádný měsíční poplatek a hradíte jen, co provoláte nebo propíšete. Volání stojí 2,20 Kč/min do všech sítí. Za poslaní SMS utratíte 1,20 Kč do všech sítí. Pozor však na ustanovení obchodních podmínek, podle kterého může MOBIL OD ČEZ vaše číslo zrušit, pokud ve lhůtě 6ti měsíců od uzavření smlouvy nebo po dobu 3 po sobě jdoucích zúčtovacích období během trvání smlouvy tarif nevyužijete.

Nulový paušál nabízí i Netbox Mobile. Za minutu volání v sítí Netbox Mobile si účtuje 1 Kč, za volání do ostatních sítí 2 Kč a za SMS do všech sítí 1,50 Kč

S tarifem Start od operátora GoMobil nic neplatíte prvních šest měsíců od aktivace služby. V případě, že využitá částka na daném telefonním čísle nebude činit minimálně 500 Kč za prvních a dalších 6 měsíců, pak bude každý měsíc účtován udržovací poplatek ve výši 30 Kč. Od 7 měsíce probíhá každý měsíc kontrola útraty a to 6 měsíců zpětně. Pokud bude za toto období dosaženo minimální využité částky 500 Kč, pak paušální poplatek nebude účtován. Volání stojí 0,90 Kč/min do sítě GoMobil a 1,9 Kč/min do ostatních sítí a SMS vyjde na 1 Kč do sítě GoMobil a 1,5 Kč do ostatních sítí.

30 Kč za měsíc zaplatíte i u operátora One Mobile. Volání v síti One Mobile stojí 1 Kč/min a do ostatních sítí 1,50 Kč/min. SMS vyjde do všech sítí na 1 korunu. U mobilního operátoru Odorik se pak platí denní poplatek 0,70 Kč (přibližně 21 Kč za měsíc). Pokud utratíte za posledních třicet dnů 100 Kč nebo výše, poplatek se neúčtuje. Při koupi se ovšem platí jednorázový poplatek 80 Kč a také jistina ve výši 50 Kč. Volání stojí 0,59 Kč/min v síti Odorik a 1,49/min do ostatních sítí. Za SMS zaplatíte 0,59 Kč do sítě Odorik a 1,25 Kč do ostatních sítí.

Nechte si udělat nabídku na míru

Také další virtuální operátoři mají nabídky, které se mohou hodit pro podnikatele, kteří chtějí tarif primárně na příchozí služby. Jak ukázaly výše zmíněné příklady, tarify s minimálními či žádnými poplatky se dají najít. Vesměs jde navíc u nich dokoupit různé balíčky volání, SMS a dat. Pokud čas od času využijete tarif i na odchozí služby, stojí za zvážení, zda se nevyplatí nějaký tarif s vyšším měsíčním paušálem a volnými minutami. Každopádně se nebojte operátory oslovit a specifikovat své požadavky, většina z nich se vám pokusí připravit tarif na míru.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).