Hlavní navigace

Chtěli stát obrat o 113 milionů, pro byznys s luxusními vozy využili bílé koně

5. 10. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Z krácení DPH se škodou 113 milionů korun bylo obžalováno 12 osob. Hrozí jim až 10 let za mřížemi.

V letech 2016 až 2018 docházelo k trestné činnosti, a to v rámci dovozu luxusních motorových vozidel z jiných států Evropské unie a jejich následného prodeje na území České republiky. Mělo docházet k využití systému několika účelově vytvořených řetězců obchodních společností, za účasti tzv. „bílých koní“. Ti měli být hlavními pachateli do statutárních orgánů zúčastněných společností dosazeni a ovládáni.

Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování pracující metodou Daňová Kobra v těchto dnech ukončili vyšetřování. 

Za krácení DPH až 10 let za mřížemi

Obviněným byl zajištěn majetek v hodnotě cca 26 milionů korun. Složitost trestní věci byla dána zejména rozsahem vyšetřovacího spisu, který obsahuje více než 6 tisíc stran a dále množstvím vyřízených právních pomocí se zahraničím. 

Všech 12 osob je obviněno z trestného činu krácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Trestní stíhání jednoho z hlavních organizátorů je vedeno vazebně, ostatní obvinění jsou stíháni na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí všem obviněným až desetiletý trest odnětí svobody. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).