Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Chystá se další metodická úprava #EET, tentokrát pro venkovské spolky

Daniel Morávek

Finanční správa chystá další metodickou úpravu EET. Tentokrát se dotkne spolků, pro které se zvýší limit, od kterého musí tržby evidovat.

Na nedávné konferenci „Venkovské spolky a EET“ to potvrdili zástupci finanční správy a ministerstva financí.

Chystá se další úprava metodiky k EET

Cílem konference bylo dle ministerstva podrobně vysvětlit zákonné požadavky a metodiku EET pro spolky ve specifických případech a na konkrétních příkladech ukázat, že se spolků ve většině případů EET netýká. Jestliže například spolek provozuje hospodu, existuje v zákoně výjimka pro drobnou činnost a takový spolek eviduje jen v případech, kdy je tato podnikatelská činnost významná a má potenciál konkurovat podnikatelským subjektům.

Venkovské spolky musí v současnosti z drobné vedlejší činnosti evidovat tržby tehdy, pokud mají za rok tržby vyšší než 175 tisíc korun. Právě tento limit ale má v nové metodické úpravě vzrůst. Jak upřesnilo ministerstvo financí, upravené podmínky EET pro spolky budou zveřejněny do konce dubna. Skutečným spolkům, které nevznikly z důvodu obcházení zákona o evidenci tržeb, vyjdeme maximálně vstříc. Mají totiž úplně jiný charakter podnikání, jehož cílem není zisk. Na dnešní konferenci chceme rozvinout diskuzi o možných řešeních a do konce příštího týdne přijdeme s konkrétním řešením, řekl ministr financí Andrej Babiš.

Čtěte také: E-shopy zbystřete, finanční správa vydala další metodiku k dobírce u #EET