Hlavní navigace

Mezi výrobci cigaret se vyostřuje konkurenční boj

19. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na českém trhu se rozhořel ostrý konkurenční boj mezi výrobci cigaret. Dominantní hráč na tuzemském trhu, společnost Philip Morris se rozhodl uržet ceny cigaret na stejné úrovni, i když kvůli vyšší spotřební dani měla na jaře podražit krabička cigaret o osm korun. Píše o tom dnešní Právo.

Očekávali jsme, že vzhledem k zásobám cigaret se starými kolky dojde ke zdražení o sedm až osm korun koncem dubna nebo května. Philip Morris si však teď nechal vytisknout nové H kolky, z nichž vyplývá, že o celý nárůst daně sníží svou marži. A my se tomu musíme přizpůsobit, řekl jednatel konkurenční Imperial Tobacco ČR Kamil Provazník.

Philip Morris také začne v Česku prodávat čínskou značku Red Golden Dragon za 48 korun. Firma pomůže Číňanům s vývozem tří jejich cigaretových značek za to, že v asijské zemi bude moci vyrábět svá marlbora.

Výrobci a dovozci cigaret koncem loňského roku předpovídali, že cigarety kvůli vyšší spotřební dani v tuzemsku podraží v dubnu, kdy velkoobchodníkům dojdou zásoby z roku 2007. Novela zákona, která spotřební daň na cigarety zvedla z 1,64 koruny na nynějších 1,92 Kč za kus, nabyla účinnosti na začátku letošního roku.

Zdroj: novinky.cz

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).