Hlavní navigace

Mezi výrobci cigaret se vyostřuje konkurenční boj

Na českém trhu se rozhořel ostrý konkurenční boj mezi výrobci cigaret. Dominantní hráč na tuzemském trhu, společnost Philip Morris se rozhodl uržet ceny cigaret na stejné úrovni, i když kvůli vyšší spotřební dani měla na jaře podražit krabička cigaret o osm korun. Píše o tom dnešní Právo.

Očekávali jsme, že vzhledem k zásobám cigaret se starými kolky dojde ke zdražení o sedm až osm korun koncem dubna nebo května. Philip Morris si však teď nechal vytisknout nové H kolky, z nichž vyplývá, že o celý nárůst daně sníží svou marži. A my se tomu musíme přizpůsobit, řekl jednatel konkurenční Imperial Tobacco ČR Kamil Provazník.

Philip Morris také začne v Česku prodávat čínskou značku Red Golden Dragon za 48 korun. Firma pomůže Číňanům s vývozem tří jejich cigaretových značek za to, že v asijské zemi bude moci vyrábět svá marlbora.

Výrobci a dovozci cigaret koncem loňského roku předpovídali, že cigarety kvůli vyšší spotřební dani v tuzemsku podraží v dubnu, kdy velkoobchodníkům dojdou zásoby z roku 2007. Novela zákona, která spotřební daň na cigarety zvedla z 1,64 koruny na nynějších 1,92 Kč za kus, nabyla účinnosti na začátku letošního roku.

Zdroj: novinky.cz