Hlavní navigace

Čína se zajímá o spolupráci ve strojírenství

28. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čínští výzkumníci se zajímají o české technologie. Sedmičlenná delegace složená převážně z výzkumníků a vysokých státních úředníků se aktuálně zajímá o možnosti spolupráce ve výzkumu a vývoji ale i v obchodu především v oblastech nanotechnologií, textilního inženýrství a přesného strojírenství. Delegace získala informace o České republice v CzechInvestu, navštívila Technickou univerzitu Liberec a společnost Elmarco prohlédla si Jihomoravské inovační centrum.

Výzkumníci hledají v České republice možné partnery pro uvažované nové projekty, především v oblasti strojírenství a pokročilých textilních materiálů. Čína byla vloni podle OSN šestým největším zdrojem přímých zahraničních investic a její firmy byly dokonce čtvrté nejaktivnější v oblasti fúzí a akvizic, uvedla Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest. Dodává, že do budoucnosti budou z čínského pohledu určitě zajímavější právě různé formy spolupráce českých a čínských podniků, výzkumných institucí nebo univerzit, spíše než nové investice na zelené louce.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).