Hlavní navigace

ČLFA: Výhody leasingu nesouvisí jen s daněmi

7. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká leasingová a finanční asociace polemizuje ve svém tiskovém prohlášení s názory, že daňové znevýhodnění leasingu související se změnami v rámci zákona o stabilizaci veřejných financí je příčinou celkového poklesu využitelnosti leasingu. Asociace vypočítává další výhody leasingu nesouvisející s jeho daňovou uznatelností. Připomíná tak například dostupnost leasingu především pro malé a střední nebo začínající podnikatele, kteří nedisponují vlastním kapitálem nebo je pro ně obtížnější získat úvěr. Za další výhodu považuje asociace fakt, že se podnikatel rychle dostane k potřebné věci, kterou si pořídí na leasing, a to většinou bez nutnosti dodatečně zajišťovat závazky z leasingové smlouvy.

" Změny daňového režimu finančního leasingu nejsou pro náš leasingový trh fatální. Lea-singové společnosti na daňové změny reagují nabídkou nových finančních produktů a modifikacemi leasingových modelů. Vysoce konkurenční prostředí na straně leasingové nabídky je přitom zárukou, že schválené změny nepovedou k podstatnějšímu zvýšení ceny leasingu," ujišťuje asociace. Meziroční pokles leasingu v prvním čtvrtletí letošního roku asociace nepokládá za důsledek daňového znevýhodnění leasingu. Došlo k němu především v důsledku početných předkontraktací v závěru loňského roku v očekávání účinnosti změn daňových zákonů. Přepokládáme, že leasingový trh v dalších čtvrtletích opět poroste, tvrdí předseda představenstva České leasingové a finanční asociace Martin Kofroň. Asociace je optimistická i ve vztahu k leasingu nemovitostí.

Leasingu v daňové evidenci se v souvislosti s daňovou reformou podrobně věnoval také business server Podnikatel.cz. Čtěte více: Leasing, akontace a DPH ze splátek v daňové evidenci. Leasing je na serveru také předmětem diskuzí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).