Hlavní navigace

Co si myslíte o novele živnostenského zákona? Uvítáme váš názor

19. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 258398
Již příští měsíc se mění znění živnostenského zákona. Vstup do podnikání bude jednodušší, zpřehlední se systém živností a částečně se omezí byrokratické řízení a poplatky za něj. Je novela skutečně tak revoluční? Řekněte nám svůj názor a hlasujte v anketě.

Novelou živnostenského zákona se ruší živnostenské listy a koncesní listiny, které nahrazuje výpis z živnostenského rejstříku. Redukují se volné živnosti na jedinou, zkracuje se požadovaná praxe a u některých oborů se přesunem do živností volných zlepší podmínky především pro začínající podnikatele.

Hlasujte v anketě

Připojte svůj hlas v anketě, v níž zjišťujeme, co si naši čtenáři o novele živnostenského zákona myslí.

Anketa

Jaký je váš názor na novelu živnostenského zákona?

Diskutujte

Novelu vítáte, ale uvítali byste větší změny? Jsou pro Vás některé novinky v zákoně nesrozumitelné a chcete se o svůj názor podělit s ostatními? Co byste vzkázali vládě nebo ostatním podnikatelům? Napište nám svůj názor do diskuze pod tímto článkem. Všechny příspěvky nezůstanou bez odezvy.

Diskuze (vstoupit)

Čtěte více a ptejte se

Business server Podnikatel.cz připravil informační servis týkající se novely živnostenského zákona. Každý týden vydává články na toto téma. Zároveň spustil odbornou poradnu, v níž redakce serveru odpovídá na dotazy, které s novým znění zákona souvisejí.

Otázka, dotaz, poradna
Články, poradna, diskuze

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).