Hlavní navigace

Názory k článku Co všechno má přinést živnostenský balíček? I věci už schválené

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 8. 2019 10:22

  Šťoural (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Po těch letech už nějak nemám sílu věřit slibům politiků, že si úředníci sníží svou moc a že se zjednoduší byrokracie. Protože zákony (novely) píšou úředníci a nikoli politici. Bude to nakonec takto - Mysleli jsme to opravdu dobře, ale dopadlo to... no tak jako vždy. Svobody ubude a povinností přibude. Očekávám, že na tu novinku ohledně náhrad zaměstnavatelům za administrování exekucí jejich zaměstnanců nebude stačit ani deset paragrafů a zřejmě úřednické panstvo nevystačí s deseti stranami povinného formuláře... V plném rozsahu by měla jít náhrada do kapsy mzdových účetních - to jsou hrdinky dnešní přebyrokratizované doby! A za každou výjimkou je nutno vidět ani nedutající zvýhodněný subjekt (vlivovou skupinu), která se jí dobrovolně a bez boje nevzdá. Stačí sledovat ty tanečky stravenkových firem, kdy jde přitom pouze o možnou novou alternativu stravenkového paušálu, aniž by se ministryně opovážila byť jen pomyslet na zrušení samotných (nesmyslných) stravenek...

 • 29. 8. 2019 15:38

  ow

  Balíčky tu už byly, celkem nedávno. Taky měly přinést plebsu úlevu od papírování a jen samý ekonomický pozitiva. Se to nějak nepovedlo. Teda povedlo. Státní kasa pobrala víc v nepřímých daních a nevyplacených mzdách, úřednický aparát se pomnožil.
  Studuju živnostenský balíček velice pečlivě - a vychází mi z toho vyšší odvody, zdražení pracovního místa, byrokracii v lepším případě na stávající úrovni.
  Doufám, že se dalšího balíčku od politiků už nedožiju. Mám obavy, že by to byl balíček s názvem Poučení z krizového vývoje zavádění kapitalistického zřízení....

 • 30. 8. 2019 12:08

  bez přezdívky

  Ten bod 10 to je ten, který mimo jiné zavádí mechanismus, že když vám úředník z nějakého důvodu včas nezareaguje (například jste ho uplatil), tak automaticky získáváte stavební povolení bez ohledu na to, zda s tím souhlasí sousedé, památkáři atd.? A já si myslel, že ten návrh zákona sepsaný soukromými firmami už dávno skončil v koši.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).