Hlavní navigace

Co všechno zveřejňujete na Facebooku?

Sdílet

Facebook má podle statistik více než 500 miliónů uživatelů. Lidé zde hledají ztracené kontakty na přátele, sdílejí zážitky, baví se. Často si ale neuvědomují, že zveřejňováním informací a vkládáním fotografií ze soukromí se vystavují nebezpečí.

Stalo se nám už několikrát, že se klient při projednávání své škody z krádeže, likvidátorovi prořekl, že o jeho nepřítomnosti doma věděli jeho kamarádi a známí, kterým přes facebook posílal fotky z poznávacího zájezdu po jižní Evropě, uvedl Pavel Novotný, ředitel likvidace pojištění majetku Allianz. Dodal, že odborníci pojišťovny na IT bezpečnost a interní vyšetřování jsou přesvědčeni o tom, že je to pouze špička ledovce a že takových případů je mnohonásobně více.

Větším rizikem je pak zpřístupnění identifikačních údajů všem ostatním, s nimiž je člověk na sociální síti ve spojení. Nezabezpečená mobilní zařízení (notebooky nebo chytré telefony) otevírají vstupní bránu pro hackery a zloděje. Nezapomínejme na to, že dnes již není ničím výjimečným, že různé servery sbírají a párují nejrůznější informace o firmách i lidech do ucelených bloků. Takže každá informace, kterou o sobě neuváženě umístíme na internet, je tam „zapsaná“ téměř „navždy“ a je jen otázkou času, kdy může být použita nebo zneužita, varuje Karel Waisser, ředitel úseku informačních technologií a provozu Allianz pojišťovny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).