Hlavní navigace

Co všechno zveřejňujete na Facebooku?

12. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Facebook má podle statistik více než 500 miliónů uživatelů. Lidé zde hledají ztracené kontakty na přátele, sdílejí zážitky, baví se. Často si ale neuvědomují, že zveřejňováním informací a vkládáním fotografií ze soukromí se vystavují nebezpečí.

Stalo se nám už několikrát, že se klient při projednávání své škody z krádeže, likvidátorovi prořekl, že o jeho nepřítomnosti doma věděli jeho kamarádi a známí, kterým přes facebook posílal fotky z poznávacího zájezdu po jižní Evropě, uvedl Pavel Novotný, ředitel likvidace pojištění majetku Allianz. Dodal, že odborníci pojišťovny na IT bezpečnost a interní vyšetřování jsou přesvědčeni o tom, že je to pouze špička ledovce a že takových případů je mnohonásobně více.

Větším rizikem je pak zpřístupnění identifikačních údajů všem ostatním, s nimiž je člověk na sociální síti ve spojení. Nezabezpečená mobilní zařízení (notebooky nebo chytré telefony) otevírají vstupní bránu pro hackery a zloděje. Nezapomínejme na to, že dnes již není ničím výjimečným, že různé servery sbírají a párují nejrůznější informace o firmách i lidech do ucelených bloků. Takže každá informace, kterou o sobě neuváženě umístíme na internet, je tam „zapsaná“ téměř „navždy“ a je jen otázkou času, kdy může být použita nebo zneužita, varuje Karel Waisser, ředitel úseku informačních technologií a provozu Allianz pojišťovny.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).