Hlavní navigace

ČOI se zaměřuje na cestovní kanceláře

25. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká obchodní inspekce (ČOI) vloni zkontrolovala 168 cestovních kanceláří a cestovních agentur. Porušení jedné nebo více povinností zjistila v 56 z nich, tj. 33,3 %. Nejvíce porušení zjistili inspektoři u podnikatelů v Praze a Středočeském kraji, na dalším nelichotivém místě skončily agentury v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Nejméně porušení bylo naopak zjištěno v Plzeňském a Karlovarském kraji. Pravomocné pokuty uložila ČOI v 31 případech, a to 14 kontrolovaným osobám v rozpětí od 10 do 20 tisíc Kč, a 27 kontrolovaným pokuty ve výši 1 až 9 tisíc Kč. S dalšími dosud vede správní řízení.

K výsledkům kontrol se vyjádřila Asociace českých cestovních kanceláří a agentur AČCKA. Podle ní nemá ČOI dostatečně vypracovanou celostátně platnou metodiku ke kontrole cestovních kanceláří, takže dochází kraj od kraje k odlišnému posuzování stejných případů. Aktuálně se zástupci AČCKA a ČOI dohodli na vzájemných konzultacích nad připravovanou novou jasnou a celostátně platnou metodikou, podle které by se mohly zcela transparentně a bez pochyb řídit všechny cestovní kanceláře a agentury.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).