Hlavní navigace

Covid znemožnil kontakt lidí. Firmy tak přecházejí na automatizaci, říká Řasa

2. 11. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ilustrační obrázek Autor: Podnikatel.cz, podle licence: Rights Managed
Šanony nebo například ruční zadávání dat a informací už je dávno passé. Firmy by se měly snažit uvolnit ruce svým zaměstnancům a využít je na smysluplnější práci. Automatizace a digitalizace už je nezbytnou součástí.

Covidová doba je dost specifická. Některé procesy v podnikání výrazně urychlila. Například digitalizaci a automatizaci. To také potvrdil podnikatel a majitel firmy ABRA Software Jaroslav ŘasaCovid znemožnil na nějaký čas kontakt lidí, a to přímo podmiňuje používání technologií e-commerce. Výrazně to vede k míře automatizace, kdy se nemusí lidská ruka dotknout nějakých informací, nebo dokonce zboží.

O nutnosti automatizace, která firmám a společnostem výrazně usnadní práci, vypráví Jaroslav Řasa podrobněji v dalším díle Videobizu serveru Podnikatel.cz. Vyvrací v něm například mylnou domněnku, že právě automatizace a digitalizace nahradí lidskou sílu a lidé tak budou přicházet o svá místa. Stroje lidi nenahradí. Motivací je, aby firma byla větší a úspěšnější. Nikdo se nezbavuje lidí, ale tu uvolněnou sílu využije na něco užitečnějšího, říká ve Videobizu Jaroslav Řasa. 

Při zohlednění, co firma pro svůj růst přesně potřebuje, je důležitý individuální přístup. Ten se pak výrazně projeví při výběru ze dvou informačních systémů, které společnost ABRA nabízí. Jedná se o ABRA Gen a ABRA Flexi, které v brzké době doplní další.

Celý rozhovor s majitelem společnosti ABRA Software Jaroslavem Řasou si poslechněte v dalším díle Videobizu serveru Podnikatel.cz.

 

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).