Hlavní navigace

Česko je velmi bezpečnou destinací

13. 6. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Na rozhodování účastníků cestovního ruchu o výběru jejich cílové destinace má bezprostřední vliv bezpečnostní a politická situace v daném státě/regionu. Česká republika a zejména některé hlavní turisticky atraktivní cíle, jako např. Praha, bývají často v médiích „propírány“ jako centra kriminality a prostředí, která jsou pro turisty spíše riziková. Jak ovšem zaznělo na konferenci Hospitality & Tourism Summit dne 8.6. 2011 v Clarion Congress Hotelu v Ostravě, v mezinárodním srovnání je Česká republika velmi bezpečnou destinací.

Ve dnech 7.-8.6. 2011 proběhl v Congress hotelu Clarion v Ostravě již 11. ročník konference Hospitality & Tourism Summit s letošním tematickým podtitulem Jak prodávat kvalitu. Jedním z hlavních kritérií kvality je pro účastníky cestovního ruchu nepochybně bezpečnost. V rámci konference proto byly prezentovány výsledky analýzy Odboru výzkumů, trendů a inovací agentury CzechTourism, které nabízí pohled na bezpečnost v širších souvislostech. Z výsledků výzkumu jednoznačně vyplývá, že Česká republika je v mezinárodním srovnání velmi bezpečnou destinací. Ať už z hlediska tolik zpochybňované úrovně kriminality (v počtu trestných činů v přepočtu na 10 tisíc obyvatel zaujímá podle statistiky Eurostat 3.místo v Evropě) nebo z hlediska Global Peace Indexu, který na základě soustavy indikátorů vnitřního a vnějšího míru zohledňuje neagresivitu a mírumilovnost všech zemí světa (GP index je sestavován Institutem ekonomiky a míru ve spolupráci Mezinárodním Institutem Strategických studií, Světovou bankou a OSN). Je potěšitelné, že v tomto ukazateli Česká republika dokonce mezi lety 2010 a 2011 poskočila z 12. na 5. místo nejmírumilovnějších zemí světa (před námi se umístily pouze Island, Nový Zéland, Japonsko a Dánsko). Neméně pozitivní jsou hodnocení ČR z hlediska nebezpečí terorismu (jedna ze dvou nejbezpečnějších zemí v Evropě) či podle mapy politických rizik spojených s pojištěním investic – z tohoto pohledu patří jako jediný středoevropský stát do kulturního rámce západní Evropy.

Závěry zprávy budou v průběhu roku 2011 prezentovány agenturou CzechTourism odborné a široké veřejnosti v České republice i v zahraničí a měly by výrazně přispět ke zlepšení mediálního obrazu a vnímání České republiky jako bezpečné destinace. Nezbývá než doufat, že se stanou účinným marketingovým nástrojem komunikace atraktivity České republiky, který bude přínosem pro podnikatele v tomto sektoru.

Organizátory konference byla společnost Blue Events, dále AHR ČR, SOCR ČR, Vysoká škola hotelová v Praze 8, ve spolupráci s COT Business a AKC ČR. Konference se konala pod záštitou Ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského a s podporou CzechTourism.

Toto je P.R. sdělení

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).