Hlavní navigace

Podle USA není ČR schopna účinně bojovat proti plagiátorství a padělanému zboží

17. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mezinárodní obchodní komora v ČR spustila projekt Original, který má lépe identifikovat potíže s ochranou duševního vlastnictví a lépe tato práva chránit. Učinila tak na základě zařazení ČR na americký Watch list, které signalizuje, že ČR není dle USA schopna bojovat proti plagiátorství.

Mezinárodní obchodní komora v ČR realizuje projekt Original, jež má za cíl napomoci účinněji identifikovat potíže s ochranou duševního vlastnictví a informovat více veřejnost o nebezpečí a následcích padělatelství a pirátství. Projekt iniciovala díky tomu, že byla ČR umístěna na americký Watch list. USA tím dalo najevo, že Česká republika není schopna účinně bojovat proti plagiátorství, padělání zboží a pirátství na autorských dílech.

Česká republika by měla vyslat jasný signál, že situaci vnímá jako vážnou a že je připravena začít problém neprodleně řešit efektivními a účinnými prostředky. Takový krok je důležitý pro znovunabytí důvěry veřejností i států jako USA, které by pro další období ČR na Watch Listu již neuváděly,uvedl Jaromír Drábek, předseda Mezinárodní obchodní komory v ČR (ICC ČR).

„O této iniciativě průběžně informujeme řadu dalších firem, zejména výrobce potravin, elektroniky, kosmetiky, textilu, softwarů apod. Ti se k projektu Original, dle jejich vyjádření, připojí a budou spolupracovat v dalších krocích, které se budou ubírat třemi základními směry. Jednak v oblasti technicko-legislativní, technologické a v oblasti osvěty,“informuje Vladimír Šiška, ředitel Mezinárodní obchodní komory v ČR.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).