Hlavní navigace

ČR zůstává velmi lákavou pro zahraniční investory

22. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká republika patří mezi prvních 30 až 40 ekonomik ve světě z hlediska snadnosti podnikání, míry korupce a rovněž globální konkurenceschop­nosti. Z hlediska atraktivnosti pro zahraniční investory patří Česko v rámci zemí regionu střední a východní Evropy mezi špičku. Uvádí to tisková zpráva skupiny UniCredit Group pro střední a východní Evropu.

UniCredit Group konstatuje, že Česká republika patří mezi 40 nejdůležitějších hráčů ve světové ekonomice. Těží z toho, že má výhodné strategické umístění ve středu Evropy, že má rostoucí kapacity svého průmyslu. Před přijetím eura je ale pro ČR nutné realizovat druhou fázi ekonomických reforem, uvádí se ve zprávě.

Díky tomu, že ČR buď tvoří přímo součást důležitých středoevropských průmyslových regionů, nebo k nim má zeměpisně velmi blízko, se potenciál růstu země nepřestává podle UniCredit Group zvyšovat. Rostoucí příjmy a životní standard obyvatelstva spolu s rozvojem průmyslových sektorů středně vysoké technologie pak táhnou rozvoj služeb, míní Debora Revoltellová, hlavní ekonomka skupiny UniCredit Group pro střední a východní Evropu. V důsledku toho rostou sektory ekonomiky jako jsou velkoobchod a maloobchod, finanční a konzultační služby, nemovitosti, dopravní a logistické služby.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).