Hlavní navigace

ČS žádá o zastavení tendru na prodej Sazky

26. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká spořitelna (člen věřitelského výboru) žádá insolvenční soud o okamžité zastavení výběrového řízení na prodej Sazky. Jak aktuálně informovala ČTK důvodem tohoto kroku je hrozba zpochybnění platnosti právních úkonů správce při zpeněžení majetku Sazky.

Insolvenční správce Josef Cupka by měl dnes odpoledne vyhlásit oficiální výsledky výběrového řízení na prodej společnosti. Největší nabídky v tomto tendru jsou již známy. Jedná se o nabídky finančních skupin PPF a KKCG. Ty za Sazku společně nabídly 3,81 miliardy ko­run. Smlouva o prodeji by měla být schválena věřitelským výborem a následně Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

A tady je hlavní problém. Schválení smlouvy o prodeji společné firmě PPF a KKCG pouze věřitelským výborem by totiž nemuselo být platné. Žádný z jeho členských věřitelů, nesmí hlasovat ve vlastní věci nebo ve věci osoby blízké, která s ním tvoří koncern. Ovšem, jak známo, PPF a KKCG mezi členské věřitele patří.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).