Hlavní navigace

ČS: Zvýhodněné úvěry pro sociální podniky

25. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká spořitelna vyčlenila 30 milionů korun na podporu sociálních podniků. Ty mohou od 1. srpna do 30. září 2011 žádat o zvýhodněný bankovní úvěr. Výše úvěru, jeho splatnost či úrok budou samozřejmě stanoveny individuálně. Součástí projektu, který poběží dva roky, je i bezplatné poradenství.

Sociální podnikatelé, jejichž aktivity přinášejí velký užitek celé naší společnosti, dosud jen velmi těžko sháněli finance na podporu a rozvoj své činnosti. Díky našemu novému projektu – financování sociálních podniků – tito podnikatelé už nebudou závislí jen na státních dotacích, grantech či sponzorských darech, sděluje Klára Gajdušková, ředitelka úseku Firemní komunikace České spořitelny. Dodává, že podporu směřují rovněž do vzdělávání, a to prostřednictvím partnerství v koučinkové části programu Akademie sociálního podnikání Nadace VIA.

Předpokládaná výše úvěru by se měla pohybovat od 300 tisíc do 5 milionů korun se splatností až na 5 let. Úvěry ovšem nebudou nabízeny na pobočkách České spořitelny. Veškeré informace k projektu Financování sociálního podnikání včetně potřebných formulářů jsou k dispozici na webu České spořitelny v sekci Společenská odpovědnost.

Česká spořitelna je zřejmě první bankou, která se pro projekt specializovaný na sociální podnikání rozhodla. Jak například uvedla Pavla Hávová, mluvčí ČSOB: Naše banka konkrétní program či nabídku pro sociální podniky nenabízí. V této oblasti přistupujeme individuálně.

A co je vlastně sociální podnikání? Tento pojem zahrnuje veškeré podnikatelské aktivity prospívající společnosti a životnímu prostředí. Často se jedná o podniky, které vytváří pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním, sociálním nebo kulturním znevýhodněním.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).