Hlavní navigace

ČSA i přes sníženou poptávku po letecké dopravě rozšíří lety směrem na východ

26. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České aerolinie (ČSA) jdou sebevědomě proti krizi. Na konci března vstupuje v platnost nový letový řád, ve kterém s ohledem na prohlubující se krizi přizpůsobí nabídku letů. I když sníží týdenní frekvence na některých linkách, budou ČSA pokračovat ve vylepšení spojení do klíčových destinací. Tím jsou i nová spojení, kterými chce společnost ukousnout část zisků z východních trhů. Cestující tak budou s ČSA nově létat do ruského Novosibirsku a Taškentu v Uzbekistánu. Dohodli jsme se s Aeroflotem, abychom tam mohli létat, upřesnil na tiskové konferenci viceprezident pro marketing a vývoj produktu Petr Pištělák. Ten však odmítl, že by tato dohoda jakkoli souvisela s aktuální účastí ruského Aeroflotu v tendru, ve kterém se rozhoduje o prodeji ČSA a jehož budoucnost je vzhledem k pádu a dnešní demisi vlády nejistá. Toto s tím nesouvisí, doplnil Pištělák.

Podle něj jsou na tom ČSA relativně dobře, i když poptávku po letecké přepravě na celém světě negativně ovlivňuje ekonomická recese. Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) kvůli tomu očekává, že v letošním roce poprvé od teroristických útoků v roce 2001 poklesne přeprava o více než 3 procenta. ČSA však dopředu kalkulují, že svým novým letovým řádem přilákají nové zákazníky, kteří mají Prahu pouze jako přestupní stanici. Napomoci tomu mohou právě nové destinace, kde je zájem o leteckou přepravu stále vysoký. Krize už nás také dohonila, ale máme úbytky menší než je celoevropský průměr, uzavřel Petr Pištělák.

ČSA inovují také charterové lety. Nově budou aerolinky provozovat přímé lety do egyptského letoviska Marsa Alam. V době platnosti letního letového řadu tak budou ČSA nabízet pravidelné spojení do 134 destinací ve 47 zemích světa.

Petr Pištělák, viceprezident pro marketing a vývoj produktu ČSA
Foto: ČSA

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).