Hlavní navigace

ČSA i přes sníženou poptávku po letecké dopravě rozšíří lety směrem na východ

26. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České aerolinie (ČSA) jdou sebevědomě proti krizi. Na konci března vstupuje v platnost nový letový řád, ve kterém s ohledem na prohlubující se krizi přizpůsobí nabídku letů. I když sníží týdenní frekvence na některých linkách, budou ČSA pokračovat ve vylepšení spojení do klíčových destinací. Tím jsou i nová spojení, kterými chce společnost ukousnout část zisků z východních trhů. Cestující tak budou s ČSA nově létat do ruského Novosibirsku a Taškentu v Uzbekistánu. Dohodli jsme se s Aeroflotem, abychom tam mohli létat, upřesnil na tiskové konferenci viceprezident pro marketing a vývoj produktu Petr Pištělák. Ten však odmítl, že by tato dohoda jakkoli souvisela s aktuální účastí ruského Aeroflotu v tendru, ve kterém se rozhoduje o prodeji ČSA a jehož budoucnost je vzhledem k pádu a dnešní demisi vlády nejistá. Toto s tím nesouvisí, doplnil Pištělák.

Podle něj jsou na tom ČSA relativně dobře, i když poptávku po letecké přepravě na celém světě negativně ovlivňuje ekonomická recese. Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) kvůli tomu očekává, že v letošním roce poprvé od teroristických útoků v roce 2001 poklesne přeprava o více než 3 procenta. ČSA však dopředu kalkulují, že svým novým letovým řádem přilákají nové zákazníky, kteří mají Prahu pouze jako přestupní stanici. Napomoci tomu mohou právě nové destinace, kde je zájem o leteckou přepravu stále vysoký. Krize už nás také dohonila, ale máme úbytky menší než je celoevropský průměr, uzavřel Petr Pištělák.

tip v článku školení účto březen 21

ČSA inovují také charterové lety. Nově budou aerolinky provozovat přímé lety do egyptského letoviska Marsa Alam. V době platnosti letního letového řadu tak budou ČSA nabízet pravidelné spojení do 134 destinací ve 47 zemích světa.

Petr Pištělák, viceprezident pro marketing a vývoj produktu ČSA
Foto: ČSA

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).