Hlavní navigace

ČSOB: O COVID III má zájem takřka každá druhá firma. Spustíme jej od června

1. 6. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

ČSOB pokračuje v aktivní podpoře firem a podnikatelů postižených pandemií a od začátku června spustí poskytování provozního financování v programu COVID III.

Tato banka je se zájemci o úvěry z řad klientů v intenzivním kontaktu a registruje velký zájem. Podle bleskového online průzkumu využije program necelých padesát procent dotazovaných firemních klientů. 

Vyčerpání programu se nemusíte bát 

COVID III je největší protikrizový záruční program v historii České republiky a ČSOB byla jedním z iniciátorů celého projektu a podílela se velmi aktivně na jeho designu. Intenzivně pracujeme na tom, abychom tento záruční program měli pro firmy a podnikatele plně k dispozici hned od 1. června. Všem klientům, kteří potřebují naléhavě půjčku na překlenutí tíživé situace, doporučuji, aby na nic nečekali a co nejdříve se s žádostí o úvěr na nás obraceli, říká Petr Manda, výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB.

S tímto doporučením se ztotožňuje více bank. Psali jsme o tom v článku: Samy banky ještě neznají podrobnosti COVID III. Radí však klientům jednat rychle

Firmy a podnikatelé se na rozdíl od předchozích programů ČMZRB nemusí bát, že by v případě COVID III došlo k rychlému vyčerpání. Rámec programu COVID III až 500 miliard korun je tak velký, že je podle mého názoru do konce roku nevyčerpatelný, doplňuje Jakub Tomaštík, ředitel ČSOB EU Centra. V první vlně COVID III bude ČMZRB alokovat 50 miliard Kč mezi přihlášené bankovní domy podle jejich tržního podílu. Výzva pro podání přihlášek bank u ČMZRB skončila 25. května.  

Novinkou úvěru z programu COVID III je, že podle podmínek musí být každý úvěr zveřejněn a vlastníci firem nesmí mít sídlo v daňovém ráji. 

O úvěru COVID III najdete více v článku Vláda schválila COVID III. Na záruky půjde 150 miliard 

O úvěr je velký zájem

ČSOB v rámci jejich vysílání Ranní kávy Jana Bureše provedlo bleskový online průzkum. Z něj vyplynulo, že COVID III využije 47 procent dotazovaných firemních klientů. Z toho 34 procent dotazovaných uvedlo, že jim úvěr z programu pomůže překlenout dočasný výpadek likvidity. Dalších 13 procent pak odpovědělo, že program využijí, i když jeho parametry nejsou dostačující. Tři procenta firem pomoc nemůže využít, neboť nevyhovují podmínkám, například kvůli velikosti, a zbytek firem a podnikatelů tuto úvěrovou pomoc podle svého vyjádření nepotřebuje.

ČSOB pomáhá klientům zvládnout krizovou situaci od počátku vypuknutí pandemie. Například umožňuje svým klientům odložení splátek úvěrů a také se zapojila i do předchozích státních úvěrových programů. V rámci programu COVID II jsme zatím poskytli necelých 200 úvěrů v celkovém objemu přes 1,3 miliardy Kč, další řada našich klientů má podanou žádost u ČMZRB a čeká na její vyřízení, doplňuje závěrem Petr Manda. 

Více jsme psali v článku Skupina ČSOB pomáhá soukromým i firemním zákazníkům nejen odklady splátek 

Daňový portál na Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Potřebujete si rychle spočítat, kolik letos zaplatíte na daních? Zadejte své hodnoty do Daňové kalkulačky pro OSVČ

Nevíte si rady s daňovým přiznáním? Vyzkoušejte interaktivní šablony, které automaticky vyplní daňový formuláře nebo přehled pro pojišťovnu.

Jakou budete mít čistou mzdu v letošním roce? Aktualizovali jsme pro vás Mzdovou kalkulačku

Nejnovější články o daních sledujte v sekci Daňové přiznání, Daně z příjmů, Přehled o příjmech a výdajích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).