Hlavní navigace

Czech Internet Forum už 10. listopadu

Sdílet

Již 6. ročník bilanční konference Czech Internet Forum se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu. Program nabídne dvě paralelní pásma přednášek. Hovořit se bude o situaci v českých médiích, o sociálních sítích, online marketingu, startupech a dalších aktuálních tématech. Celodenní konferenci v pražském Kongresovém centru U Hájků pořádá server Lupa.cz.

Program se letos posouvá více směrem k marketingovým a mediálním tématům a nabízí účastníkům řadu lákadel. Česká mediální scéna nyní stojí na pomyslném rozcestí. Je zajímavé pozorovat, jakou cestu a strategii jednotlivá média volí, jak postupují při využívání internetu a mobilních zařízení a jak vidí svoji vlastní budoucnost. Proto na Czech Internet Foru věnujeme této oblasti výraznou pozornost a představíme řadu nadějných a životaschopných projektů, říká Ján Simkanič, výkonný ředitel Internet Info.

Zkušenosti s přechodem do nové mediální éry představí například Martin Michek z Lidových novin, který poví, jak se daří tomuto deníku na iPadu. Lucie Tvarůžková (Hospodářské noviny) zase popíše radikální přestavbu zpravodajského webu IHNED.cz a Jakub Unger (Centrum Holdings) zauvažuje o budoucnosti žurnalistiky. Milan Fridrich shrne online aktivity České televize, aplikace, které pod hlavičkou ČT dosud vznikly, a prozradí, jak jsou využívané.

V diskusi s Michalem Bláhou (Devmasters, dříve spolumajitel Atlas.cz) dostanou prostor osobnosti angažující se kolem podpory a rozvoje české startupové scény jako Jan Barta, Michal Illich nebo Ondřej Raška. O svých zkušenostech z amerického startup-akcelerátoru TechStars promluví Robin Razska, který se tam podílí na vývoji aplikace Piictu. Na globální nekonkurences­chopnost většiny českých a slovenských online firem upozorní investor Michael Rostock-Poplar, známý z pořadu Den D.

Konference přinese i téma sociálních sítí, kdy budou mimo jiné ukázány příklady jejich využití k poškození značky. Chybět nebudou ani informace z oblasti online marketingu a webové analytiky. Dvěma přednáškovými proudy provedou zkušení moderátoři, jakými jsou Martin Kopta a Josef Šlerka (Ataxo Interactive).

EBF-tip-řečníci-havryluk_braverman_jeřábek_bajer

Zájemci o účast se mohou registrovat prostřednictvím online formuláře.

Toto je P.R. sdělení

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).