Hlavní navigace

Czech Internet Forum už 10. listopadu

26. 10. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Již 6. ročník bilanční konference Czech Internet Forum se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu. Program nabídne dvě paralelní pásma přednášek. Hovořit se bude o situaci v českých médiích, o sociálních sítích, online marketingu, startupech a dalších aktuálních tématech. Celodenní konferenci v pražském Kongresovém centru U Hájků pořádá server Lupa.cz.

Program se letos posouvá více směrem k marketingovým a mediálním tématům a nabízí účastníkům řadu lákadel. Česká mediální scéna nyní stojí na pomyslném rozcestí. Je zajímavé pozorovat, jakou cestu a strategii jednotlivá média volí, jak postupují při využívání internetu a mobilních zařízení a jak vidí svoji vlastní budoucnost. Proto na Czech Internet Foru věnujeme této oblasti výraznou pozornost a představíme řadu nadějných a životaschopných projektů, říká Ján Simkanič, výkonný ředitel Internet Info.

Zkušenosti s přechodem do nové mediální éry představí například Martin Michek z Lidových novin, který poví, jak se daří tomuto deníku na iPadu. Lucie Tvarůžková (Hospodářské noviny) zase popíše radikální přestavbu zpravodajského webu IHNED.cz a Jakub Unger (Centrum Holdings) zauvažuje o budoucnosti žurnalistiky. Milan Fridrich shrne online aktivity České televize, aplikace, které pod hlavičkou ČT dosud vznikly, a prozradí, jak jsou využívané.

V diskusi s Michalem Bláhou (Devmasters, dříve spolumajitel Atlas.cz) dostanou prostor osobnosti angažující se kolem podpory a rozvoje české startupové scény jako Jan Barta, Michal Illich nebo Ondřej Raška. O svých zkušenostech z amerického startup-akcelerátoru TechStars promluví Robin Razska, který se tam podílí na vývoji aplikace Piictu. Na globální nekonkurences­chopnost většiny českých a slovenských online firem upozorní investor Michael Rostock-Poplar, známý z pořadu Den D.

Konference přinese i téma sociálních sítí, kdy budou mimo jiné ukázány příklady jejich využití k poškození značky. Chybět nebudou ani informace z oblasti online marketingu a webové analytiky. Dvěma přednáškovými proudy provedou zkušení moderátoři, jakými jsou Martin Kopta a Josef Šlerka (Ataxo Interactive).

MM_socky3

Zájemci o účast se mohou registrovat prostřednictvím online formuláře.

Toto je P.R. sdělení

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).