Hlavní navigace

CzechBio vznikla pro biotechnologický výzkum i na pomoc firmám

21. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V České republice vznikla asociace CzechBio, která má zrychlit a usnadnit biotechnologický vývoj a posílit komerční aktivity biotechnologických organizací v České republice. Jedná se o vznik prvního biotechnologického klastru v ČR. Asociace spojuje soukromé společnosti a připravuje i vstup několika veřejných výzkumných institucí.

V ČR vznikl první biotechnologický klastr v ČR, který má kromě podpory biotechnologického vývoje také posílit komerční aktivity biotechnologických organizací v ČR. Je jím asociace CzechBio, jež spojuje soukromé společnosti a v současnosti také připravuje vstup několika veřejných výzkumných institucí. Asi nejambicióznějším cílem je, aby se s pomocí asociace podařilo vybudovat Národní centrum pro biotechnologickou výrobu, uvedl Marek Moša, předseda představenstva asociace CzechBio s tím, že pokud chce firma zkoušet jakoukoli aktivní látku, potřebuje k tomu certifikaci takovéhoto zařízení. V Evropě se podle něho těchto zařízení příliš nenachází a jeho výstavba v ČR by tak výzkum i prodej významně urychlila.

" V Česku působí řada velmi slibných menších biotechnologických podniků. Aby se v tak náročném oboru někdo prosadil ve velkém, potřebuje k tomu také zázemí pro výzkum nebo přístup k nejschopnějším lidem," uvedla generální ředitelka agentury CzechInvest Alexandra Rudyšarová. Dodala také, že díky asociaci tyto menší podniky budou moci lépe spolupracovat i dostanou tak i větší šanci uspět na světovém trhu.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).