Hlavní navigace

Názor k článku Další obrat, tentokrát Schillerové. Limity u výdajových paušálů se nakonec zvýší od Honza - Trochu mne zaráží, proč podnikáte, když v zaměstnání...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 12. 2018 13:23

  Honza (neregistrovaný) ---.252.broadband.iol.cz

  Trochu mne zaráží, proč podnikáte, když v zaměstnání je havaj a krásnej příjem.Ale vážně.
  Jsem samostatný OSVČ od roku 2007, před tím jsem byl zaměstnanec u zahraniční firmy. Mohu vás ujistit, že to nebyl žádný med a pracovní doba rozhodně nenyla 42,5 hod za týden. S vašim popisem situace živnostníků ale v zásadě souhlasím a je v pořádku to zohlednit. Jen si kladu otázku, jestli je správné, aby rozdíl v platbě daní byl tak propastný.
  Znovu uvádím, že řemeslníci / ost. živnostníci s ročním příjmem 750000,-- Kč / 400000,-- Kč mají daňovou povinnost 0, jak tomu dneska je. A kolik je takových, kteří mají příjmy mnohem vyšší, ale do uvedených limitů se umějí "vejít".
  Jestliže oba v této zemi žijem, tak si nemusíme nic vysvětlovat.
  Na druhé straně neochotu podnikatelů platit daně chápu poté, jak zde ODS a ČSSD v minulosti zacházely s veřejnými prostředky. Všechny dluhy, které zde nadělaly budeme platit nejen my, ale i naše děti a hodně lidí si ještě myslí, že se je státní dluhy netýkají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).