Hlavní navigace

Názor k článku Další obrat, tentokrát Schillerové. Limity u výdajových paušálů se nakonec zvýší od Motýl Emanuel - Záleží hodně na tom co konkrétně ze řemeslo...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 12. 2018 19:38

  Motýl Emanuel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Záleží hodně na tom co konkrétně ze řemeslo děláte, stejně jako najdete zaměstnance, kterým není proplácen přesčas, najdete i podnikatele, kteří mají celkem havaj. Ovšem ze své zkušenosti v okolí, ač zrovna já mám asi havaj, ale je to dáno mou cenovou politikou a pevnou strukturou klientů, tak většina dalších podnikatelů které znám ten havaj nemají, většina má větší peníze a tak se jím to přesto vyplatí, ale tak od pasu bych řekl, že pro třetinu je podnikání životní styl a ne obživa, protože pro ně by se reálně co se času a starostí opravdu vyplatilo se zaměstnat, mě asi taky, protože mám každou chvíli nabídky, kde bych stejné peníze měl za běžnou pracovní dobu a ne dvojnásobek, co mě téměř vychází na měsíční průměr. Ovšem pro mě je podnikání o svobodě a flexibilitě, tu mi ty místa prostě nenabízí a tak radši dělám na sebe, což ale znamená, že třetinu času se věnuji agendě kterou by za mě v té práci obstaral zaměstnavatel ale reálně jí nejde moc fakturovat, protože jsou to buď krátké konzultace a je to z mého pohledu amorální a nebo je to papírování se státem, což bych fakturoval rád ale tak to víme, že je utopie.

  Těch zaměstnanců mám kolem sebe hodně, většinu dá se říct, ve stejném ale i dalších oborech, rád se o různé pracovní a platové podmínky zajímám, mám takové všetečné otázky a proto, a to soudím pouze tu svou sociální bublinu klidně řeknu, že bych řekl, že ty odvody jsou nastaveny spíše výhodně pro zaměstnance. Nejvíce tady reálně trpí firma, protože ta musí platit za pracovní místo nehorázný majlant. Vy to asi počítáte do daní toho zaměstnance, ale ještě ani jeden majitel firmy mi neřekl, že by lidem přidal kdyby se tyhle odvody snížili, jednoduše proto, že tohle není příjem zaměstnance ale daň za zaměstnance a konkurence na trhu práce operuje s hrubou mzdou, ne nějakou superhrubou.

  Takže pokud si porovnáte faktické zdanění, tak zjistíte následující:
  1. Firma, která má zdaněné pracovní místa, zisk právnické osoby a následně vlastník dividendu
  2. Většina živnostníků co nekrátí daně
  3. Zaměstnanci

  Možná že zaměstnanci nebudou mít ve faktickém odvodu nejmenší částku, ale pokud si následně porovnáte odvod vs zisk benetifů, nebo důvodu, tak vám dojde, že být zaměstnancem se prostě vyplatí. Protože vás nezajímá, kde na daně vydělá váš zaměstnavatel, to je jeho problém aby byl v zisku, vy jste totiž v zisku vždy.

  Tenhle názor ale bude sbírat hodně negativních palců tuším, protože říct zaměstnanci, že vlastně daně neplatí, protože kdyby nebylo firmy co na ty daně vydělá tím, že jeho práci zhodnotí, tak by neměl z čeho daně zaplatit je podobné, jako říct přes stovkami let, že země je kulatá a budu za to hořet na hranici.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).