Hlavní navigace

Další zakázka GFŘ se přesně vešla do hranice pro podlimitní řízení, o tisíc Kč

6. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Abyste mohli vypsat zakázku v podlimitním zjednodušeném řízení, nesmí její hodnota překročit 3 395 000 Kč. GFŘ nyní vypsalo zakázku v hodnotě 3 394 000 Kč.

Generální finanční ředitelství (GFŘ) vypsalo včera veřejnou zakázku na Technickou podporu a správu webů Finanční správy ČR. Hodnota zakázky je 3 394 000 Kč a je vypsána ve zjednodušeném podlimitním řízení. Limit, do kterého lze vypsat zakázku v rámci podlimitního řízení, přitom činí 3,395 milionu korun. Zakázka se tedy do limitu vešla jen tak tak o 1000 korun.

EET „chybělo“ 95 tisíc Kč

Ilustrační obrázek.
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek.

Když v půlce prosince vypisovalo GFŘ veřejnou zakázku GFŘ na kreativní řešení kampaně k EET a její produkční zajištění, byla stanovena cena zakázky na 3,3 milionu korun a je vypsána ve zjednodušeném podlimitním řízení. Aby mohla být veřejná zakázka vypsána v podlimitním řízení, musí její předpokládaná hodnota činit 2 miliony korun a nesmí zároveň přesáhnout limit stanovený v § 2 odst. 1 písm. a) nařízením vlády č. 77/2008 Sb., který činí 3,395 milionu korun. Zakázka k EET se tak do limitu vešla o 95 tisíc korun.

Správa webů finanční správy se vešla o 1 tisíc Kč

Nyní vypsalo GFŘ veřejnou zakázku na Technickou podporu a správu webů Finanční správy ČR. Předmětem této veřejné zakázky je poskytování technické podpory a správy redakčního
systému Open Text Site Management, který je hlavním informačním systémem zajišťujícím
zpracování a zveřejnění dat na internetových a intranetových stránkách Finanční správy
České republiky včetně jejich aktualizací a úprav dle požadavků zadavatele. Lhůta pro podání nabídek vyprší 23. května.

Cena této zakázky činí 3 394 000 Kč a je tak vypsána také ve zjednodušeném podlimitním řízení. Do limitu se tak GFŘ tentokrát vešlo o tisíc korun.

Tato forma soutěže má několik svých specifik a upravuje ji § 38 zákona o veřejných zakázkách. V rámci podlimitního řízení například nemá zadavatel povinnost uveřejnit výzvu v informačním systému o veřejných zakázkách, pouze ji musí vyvěsit na svém profilu. Podle odborníků se tak může o zakázce dovědět méně dodavatelů. Zadavatel zjednodušeného podlimitního řízení nemusí také odůvodnit účel zakázky.

Čtěte více: Zakázka k #EET se akorát vešla do hranice pro podlimitní řízení

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).