Hlavní navigace

Dalších 950 milionů korun na povodňové škody

6. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda schválila posílení rozpočtu ministerstva zemědělství o 950 milionů. Čáska je určena na odstraňování škod způsobených letošními povodněmi na zemědělském, lesním a státním vodohospodářském majetku, které se vyšplhaly na 1, 56 miliardy korun. Na tyto škody už ministerstvo zemědělství vyčlenilo 110 milionů z vlastního rozpočtu.

Bez posílení rozpočtu ministerstva o požadovanou částku by odstranění povodňových škod na zemědělském, lesním a vodohospodářském majetku bylo nereálné. Ani ministerstvo ani poškozené subjekty totiž nemají dostatek peněz. Z vlastního rozpočtu resort uvolnil na zmírnění dopadů povodní 110 milionů korun, jak uvedl ministr Ivan Fuksa.

Finanční prostředky se budou poskytovat pouze subjektům, které o ně na základě protokolů dokazujících výši škod požádají. Finanční podpor do lesnictví a zemědělství pak bude podmíněna souhlasem EU. Peníze se mohou čerpat až do roku 2013.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).