Hlavní navigace

Daně z příjmů klepou na dveře, na podání přiznání máte ještě dva týdny

Pavel Kaška

Termín pro podání přiznání k dani z příjmů už pomalu klepe na dveře. Jak vyplnit přiznání snadno a rychle? Využijte interaktivní formuláře.

Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

V dalším vydání BusinessCenter Bulletin vám přinášíme informace o nových daňových povinnostech v následujícím týdnu, šablony k daním z příjmů, TOP témata diskusního fóra.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 18. března – 24. března 2019

  • Dne 20. března je splatná daň z příjmu, měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti. Podívejte se na naše šablony ohledně daní z příjmů.
  • Dne 20. března je splatná daň z příjmu, elektronické podání vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za zdaňovací období 2018. Podívejte se na naše šablony ohledně daní z příjmů.

Vyzkoušejte šablony, které spočítají daně za vás

Stáhněte si chytrou interaktivní šablonu pro podání daňového přiznání k dani z příjmu. Šablona za vás spočítá daně sama a zobrazí vám platební daňový kalendář.

Jakou šablonu zvolit?

Pokud máte alespoň část příjmů ze samostatné činnosti (podnikání) podle § 7 zákona o daních z příjmů a uplatňujete buď výdajové paušály, anebo vedete daňovou evidenci, použijte první šablonu. V případě, že máte alespoň část příjmů z podnikání a vedete účetnictví, použijte druhou šablonu. Pokud nemáte příjmy z podnikání, ale máte jich více druhů (například ze zaměstnání a ze zahraničí), použijte třetí šablonu. V případě, že máte pouze příjmy ze zaměstnání (závislé činnosti), použijte čtvrtou šablonu.

Šablony jsou nyní k dostání za akční cenu až do 17. března 2019. Nepromeškejte tuto akční nabídku a nepodávejte přiznání na poslední chvíli.

Vzory šablon

Daňové přiznání s přehledy pro OSSZ a ZP s exportem do XML. Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob je určeno pro ty, kteří uplatňují paušální výdaje nebo vedou daňovou evidenci. Obsahem šablony jsou i přehledy pro správu sociálního zabezpečení a přehledy pro zdravotní pojišťovny. Šablona je připravena jak ve verzi LIMIT (zdarma), tak i v neomezené verzi.

Daňové přiznání pro fyzické osoby s přehledy pro OSSZ a ZP. Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob pro ty, kteří uplatňují paušální výdaje nebo vedou daňovou evidenci. Šablona obsahuje i účetní závěrku, přehledy pro správu sociálního zabezpečení a přehledy pro zdravotní pojišťovny. Šablona je připravena v neomezené a bezplatné verzi LIMIT, kterou můžete využít, pokud daňový základ nepřekročí částku 300 000 Kč. 

Daňové přiznání pro rok 2018 pro fyzické osoby (bez přehledů, Excel, XLS). Daňové přiznání s exportem XML obsahuje pouze daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob bez přehledů pro OSSZ a ZP a je tedy primárně určeno poplatníkům, kteří nepodnikají a nemají příjmy dle § 7 zákona o DzP. Šablona je připravena v neomezené verzi.

Přiznání k dani z příjmů fyzických osob (jen zaměstnání). Zjednodušené daňové přiznání pro fyzické osoby mající příjmy pouze ze zaměstnání v ČR. Šablona je připravena v neomezené a bezplatné verzi LIMIT.

Ptejte se odborníka v poradně Daně a účetnictví
Ing. Jan Molín Ph.D.
poradce pro daně

Přiznání k dani z příjmů právnických osob. Aktuální šablona formuláře přiznání k dani z příjmů pro právnické osoby obsahuje šablonu s exportem do XML (vzor č. 28 – 2018). Tato šablona je neomezená výší daňového základu.

Formulář pro výpočet daně z příjmů fyzických osob pro Excel (XLS). Šablona je pro výpočet daně a daňového zvýhodnění u daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků s možností exportu do XML.

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Všechna data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

TipConten_temata

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

TIP: Potřebujete více šablon pro více subjektů? Jste účetní firma? Podívejte se na možnost zakoupit cenově zvýhodněný balíček nebo multilicenci.

TOP témata tohoto týdne na našem diskusním fóru