Hlavní navigace

Prodej společnosti: Daňové závazky mohou snížit cenu

8. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Brně se konala konference zaměřená na prodej a expanzi společností. Jako pořadatelé za konferencí stála poradenská společnost Deloitte a advokátní kancelář Havel & Holásek. Na konferenci se hovořilo mimo jiné o roli poradců při prodeji společnosti nebo o právních aspektech prodeje. Z hlediska obchodního práva může být příprava prodeje poměrně náročným procesem, zejména pokud je prodávaná společnost vlastněna mnoha subjekty s ne zcela jasnou vlastnickou strukturou, řekl k prodeji společnosti z hlediska legislativy advokát David Neveselý z kanceláře Havel & Holásek. V této souvislosti se připomíná také nový zákon účinný od 1. července týkající se právě vnitrostátních i přeshraničních fúzí. Doba na realizaci fúze se tak například novým zákonem prodloužila z 9 na 12 měsíců.

Další oblastí, kterou je nutné při prodeji respektive expanzi společnosti zvážit, jsou daňové aspekty. V oblasti daní se mohou vyskytnout komplikace – daňové závazky například snižují cenu společnosti.

Tématem konference bylo také financování expanze firem – ať už pomocí bankovního financování, private equity nebo venture kapitálu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).