Hlavní navigace

Daňoví odborníci pomůžou s vyplněním přiznání

22. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Středočeští pracovníci finančních úřadů vyjedou do 65 měst a obcí, aby veřejnosti pomohli vyplnit daňové přiznání. Daňoví poplatníci získají na úřadech také daňovou složenku na úhradu daně, přičemž tato platba bude osvobozena od poštovních poplatků.

Pro usnadnění pochopení problematiky připravily finanční úřady pro daňovou veřejnost vzory nejtypičtějších příkladů vyplnění daňového přiznání, které jsou k dispozici jednak na finančních úřadech a jednak na městských a obecních úřadech, upozorňuje Jana Kaslová, mluvčí Finančního ředitelství v Praze.

Formuláře daňových přiznání jsou k dispozici na business serveru Podnikatel.cz. Poplatníci ale mohou využít také elektronickou cestu podání přiznání prostřednictvím Daňového portálu. Při vyplňování elektronických inteligentních formulářů mohou využít všech nápověd, poučení, číselníků, sazeb, koeficientů a kontrol správnosti vyplnění přiznání. Přiznání mohou zaslat elektronicky také prostřednictvím datových schránek, doplnila Kaslová.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).