Hlavní navigace

Datové schránky zatím aktivovalo jen 10 % povinných uživatelů

5. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Z připravených 300 tisíc povinných datových schránek jich jejich majitelé doposud aktivovali pouze 40 tisíc. Celý systém se přitom naostro spustí již za 25 dní. Uvedl to dnes na brněnské konferenci Petr Sedláček, generální ředitel České pošty, která má provoz datových schránek na starost.

Sedláček rovněž doporučil, aby uživatelé nenechávali aktivaci schránek na poslední chvíli, protože by tak mohli systém přetížit. Poměrně velký zájem o datové schránky je u fyzických osob a podnikajících fyzických osob, které si je nemusí zřizovat povinně. Ministerstvo vnitra už od nich přesto eviduje přes 4 tisíce žádostí. Čtěte více v seriálu Datové schránky.

Velké mezery v přechodu na datové schránky mají naopak právnické osoby a hlavně státní správa. Řada starostů menších i větších měst se totiž této novinky obává. Nemají k tomu však důvod, protože datové schránky umožní lepší fungování úřadů. Vím, o čem mluvím: město Brno schránky zkouší už od května, tvrdí například Roman Onderka, primátor města Brna.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).