Hlavní navigace

Dávejte si pozor na kybernetické útoky. Varují IT odborníci podnikatele

22. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 258398
Ani podnikání se nevyhne kybernetickým útokům. Upozorňují na to IT experti, kteří varují hlavně před krádeží duševního vlastnictví.

V hledáčku kybernetických útoků budou v následujících dvou letech podniky. Ty navíc začnou tuto hrozbu vnímat jako nejvážnější. V nejbližších letech totiž předčí hrozbu ekonomické nejistoty. Vyplývá to z nejnovější studie B2B International a společnosti Kaspersky Lab.

Průzkum se uskutečnil mezi více než 3 300 IT experty z 22 zemí světa, kteří upozorňují hlavně na krádeže duševního vlastnictví, zpronevěru a průmyslovou špionáž. I když tyto hrozby existovaly již dlouho před příchodem malwaru, dnes mají obvykle podobu právě kybernetických útoků, píše ve svých závěrech společnost Kaspersky Lab.

Ta zároveň připomněla, že 41 % dotázaných uvedlo, že stále nejsou dostatečně připraveni kybernetickým hrozbám čelit.

Podniky, které si chtějí zajistit efektivní ochranu před současnými formami kybernetických zločinů, potřebují implementovat jednotné a komplexní bezpečnostní strategie napříč celou IT infrastrukturou, doplňuje Kaspersky Lab.

Jak přitom pro Podnikatel.cz již dříve upozornil odborník na bezpečnost Michal Špaček, vysoké procento českých firemních webů je napadnutelných. Bezpečnost by proto podniky podceňovat neměly.

Foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).