Hlavní navigace

Dávky nepobíralo 40 % nezaměstnaných

27. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tři čtvrtiny lidí, kteří mají zkušenost s nezaměstnaností, jsou v nové práci spokojeni. Uvádí to výsledky průzkumu GfK Czech ze začátku ledna 2011. Třicet procent uchazečů, kteří jsou ochotni o své nezaměstnanosti promluvit, uvádí, že podali výpověď sami. Buď z důvodu nespokojenosti, nebo jim nevyšla lepší nabídka.

Čtyřicet procent respondentů nepobíralo v nezaměstnanosti sociální dávky. 54 % z nich na ně nemělo nárok, 11 % to nepovažovalo za nutné, protože nebyli ve finanční tísni, a téměř 8 % věřilo, že si brzy najde práci. Na úřady práce se obrací většina nezaměstnaných (75 % lidí ve věku 14 – 29 let a 98 % ve věku 50 – 60 let), ale s hledáním nové práce se na ně nespoléhají zdaleka všichni (67 %). Práci hledá na internetu 67 % a přes známé 65 % nebo prostřednictvím personální agentury 22 %uchazečů. Tradiční inzeráty využívá pouhé 1,5 % lidí. Prakticky všichni volí kombinaci několika možností. Dvacet procent nezaměstnaných, především ve věkové kategorii 50 – 60 let absolvovalo rekvalifikační kur­z.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).