Hlavní navigace

Majitelé domů mají smůlu, deregulace nájemného se zřejmě prodlouží

1. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslanci dnes v závěrečném čtení podpořili návrh zákona, který zpomaluje deregulaci nájemného o dva roky do roku 2012. Podle předkladatelů z řad KDU – ČSL je novela zákona nutná kvůli rychlejšímu růstu cen nemovitostí, díky němuž se zvyšuje i regulované nájemného. Novela nyní zamíří do Senátu. Pokud zákon schválí senátoři i prezident, nabude účinnosti prvního června letošního roku.

Proti novele se dlouhodobě staví majitelé domů, podle kterých je návrh populistický a diskriminační. V poslanecké sněmovně opět zvítězila levicová demagogie nad zdravým rozumem a úctou k ústavním principům, komentovalo již dříve na svých stránkách Občanské sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v ČR.

Zpomalení deregulace se dotkne obcí, kde se letos zvýší nájemné o více než 40 korun na metr čtvereční. To znamená, všech krajských měst kromě Ústí nad Labem a Ostravy a všech měst ve Středočeském kraji, které mají 10.000 a více obyvatel. Čtěte více: Majitelé domů bojují za rychlou deregulaci a nižší DPH.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).