Hlavní navigace

Desítky milionů z Evropského fondu pro rozvoj obcí

3. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Až do konce letošního roku mohou obce zažádat o peníze z Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu. Skoro 36 milionů korun je určeno na pomoc obcím s tvorbou a aktualizací územních plánů. Vyhlašovatelem je Ministerstvo pro místní rozvoj. Podpora je poskytována formou dotace pro individuální projekty.

Žádosti přijímají pobočky Centra pro regionální rozvoj ČR podle územní příslušnosti. Žadatel podává projektovou žádost prostřednictvím aplikace Benefit7. Formulář projektové žádosti včetně seznamu povinných příloh je k dispozici v elektronické formě na stránce EU žádostí.

Kdo může žádat

O podporu můžou požádat obce od 500 do 4999 obyvatel, které: dosud nemají územní plán, územní plán sídelního útvaru nebo územní plán obce, nebo obce od 500 obyvatel, jejichž územní plán sídelního útvaru schválený před 1. červencem 1992 pozbývá platnosti podle § 187 odst. 1 stavebního zákona a které zároveň musí do nového územního plánu zapracovat rozvojový záměr nadmístního významu obsažený v Politice územního rozvoje nebo v územně plánovací dokumentaci kraje. (Zdroj: Vláda.cz)

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).