Hlavní navigace

Názory k článku Vyplatí se podnikateli digitální podpis? Zjistili jsme za vás

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 2. 2011 20:58

  Marek Turnovec (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
  Jak už to tak u článků pana Bednáře bývá, přijde mi, že jeho informační hodnota je pro mě nulová. Bohužel mám s tímto zkušenosti ze serverů jako Root.cz a Lupa.cz. Článek mi přijde takový dost "okecávací" a vlastně ani neodpovídá na otázku položenou v titulku.

  Čekal jsem spíš třeba finanční analýzu toho, jestli se dnes elektronický podpis podnikatelům vyplatí, či ne - třeba pro posílání daňových přiznání a různých přehledů sociálce či ZP. Donedávna například Česká pošta (která byla nejlevnější) chtěla za certifikát necelých 200 Kč, když si spočítáte, kolik toho jako plátce DPH musíte za rok odesílat a vynásobíte to 26 Kč za doporučený dopis, tak se to vyplatit mohlo (a hlavně ušetřený čas na poště). Nedávno se cena certifikátu zvedla asi na 500 Kč ročně a pro některé podnikatele to už třeba přestane být zajímavé...

  Tenhle článek jen shrnul několik známých fakt o elektronickém podpisu - neříkám, že takové články také nemají smysl, ale takových už je na internetu spousta - a troufám si říci, že od větších odborníků, než je pan Bednář. A to co bych právě na tomto serveru čekal, jsem se nedozvěděl...
 • 15. 2. 2011 8:18

  VlK (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
  Přesně tak. Taky jsem čekal soupis pravidelných věcí, ke kterých certifikát využívám/lze využít. A porovnání s klasickou papírovou metodou (doporučeně 26Kč+obálka+papíry+čas strávený s psaním+riziko nedoručení - u el. mám potvrzení příjmu přímo od úřadu+podání na poslední chvíli 5 minut před půlnocí)
  Osobně ho vždy použiji nutně min. 3:
  přiznání k dani, přehledy ZP, přehled soc. Asi ho lidé používají i pro silniční dan a až 12×DPH pravidelně. Pak nepravidelně nemovitost, dar, dědictví a pro žádost o volební průkaz. Co dál z nutných? (dále některé banky rezignují na papírovou žádost a "stačí" jim el. podpis, když je člověk neodbytný)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).