Hlavní navigace

Dle průzkumu se na zimní dovolenou jezdí bez dětí

22. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nejnavštěvovanější zimní oblastí je Český ráj, Krkonoše a Podkrkonoší, Šumava a Praha. To vyplynulo z výsledků první etapy projektu Realizace výzkumu zaměřeného na domácí cestovní ruch – zima 2009/10. Výzkum sledoval návštěvnost v jednotlivých turistických oblastech a regionech České republiky. Zjišťoval skladbu návštěvníků, způsob trávení volného času, spokojenost s nabídkou cestovního ruchu, vybavením regionu, kvalitou poskytovaných služeb a zájem region v budoucnu opět navštívit. Projekt monitoringu domácího cestovního ruchu bude realizován od roku 2010 do roku 2014 vždy ve dvou vlnách ročně (zimní a letní).

Další vybraná zjištění průzkumu zima 2010: Většina dotázaných do cílové destinace cestuje automobilem. V zimním období je jednodenní pobyt nejobvyklejší délkou pobytu (vícedenní pobyty jsou častější v regionech s lyžařskými středisky). Nejvíce se cestuje s partnerem/kou či známými (cestování s dětmi je v zimních měsících méně obvyklé). Stravování v restauračních zařízeních je poměrně běžnou záležitostí a většina (78 %) využívá restauračních zařízení alespoň občas, pětina naopak téměř nikdy. Průměrná útrata za den pobytu se pohybuje kolem 600 Kč na osobu (nejvyšší průměrná útrata byla zjištěna v Praze – 856 Kč, nejnižší naopak v Českém ráji – 420 Kč). Převažujícím důvodem cest po ČR v zimním období je turistika a sport, poznání či relaxace. Nejlákavějšími aktivitami v místě pobytu jsou pěší turistika, poznávací turistika a lyžování/zimní sporty. Větší část dotázaných návštěvníků/turistů se do místa pobytu vrací opakovaně a navštívený region je jednou z variant zvažovaných při výběru další dovolené.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).