Hlavní navigace

Dnes je poslední termín pro podání přehledu pojišťovně. Neriskujte sankce

3. 8. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Taky u podání přehledu o příjmech a výdajích zdravotní pojišťovně došlo kvůli koronapandemii k posunutí nejzazšího termínu. Ten vyprší právě dnes.

Právě dnes 3. srpna by měly mít zdravotní pojišťovny na stolech přehledy o příjmech a výdajích za minulý rok. Za pozdní podání mohou padat sankce. 

Pokud podnikatel přehled nepodá včas, nemusí se ihned obávat sankcí. Zdravotní pojišťovny většinou podnikatele upozorní, že přehled nepodal, a vyzvou ho k nápravě. Pokud by ale podnikatel výzvy ignoroval a přehled nepodal, může dostat pokutu až v řádu desetitisíců korun. Zdravotní pojišťovna může udělit pokutu až do výše 50 000 korun.

V přehledech pro pojišťovnu se vyskytuje celá řada chyb. Více v článku. Termín se blíží. Pozor na 5 chyb, které OSVČ dělají u přehledů zdravotka

Všechny zdravotní pojišťovny už na začátku roku zveřejnily své aktuální přehledy o příjmech a výdajích jednotlivě. K dispozici jsou tiskopisy jak klasické pro tisk, tak také interaktivní, které vyplňování usnadní. Server Podnikatel.cz je nabízí všechny na jednom místě ke stažení. 

Přehledy o příjmech a výdajích všech zdravotních pojišťoven

Využít lze také interaktivní formuláře, které nabízíme na serveru Podnikatel.cz: 

Daňové šablony ke stažení

Čtěte také: Neměl z podnikání žádné příjmy ani výdaje. Musí podat pojišťovně přehled OSVČ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).