Hlavní navigace

Tisk: Do Česka míří další fastfood - Burger King

24. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

HN: Další fastfood bude útočit na české peněženky

Do Česka se prozstřednictvím frančízy chystá další restaurace rychlého občerstvení. Konkurenční laťku podle Hospodářských novin nasadí v Česku fastfoodům McDonald's a KFC americký řetězec Burger King.

Ten má své sítě v 65 zemích. Na český trh vstoupí prostřednictvím frančízy. Je to otázka pár měsíců, řekl deníku zdroj obeznámený s plány společnosti AmRest, která licenci na Burger King vlastní. AmRest je polský podnik a jeho akcie se obchodují na burze ve Varšavě, registrovaný je ale v Nizozemsku. V Polsku, Česku, Maďarsku a na Slovensku má více než 200 provozoven.

MfD: Šéf letecké společnosti Ryanair slíbil v letadle zdarma orální sex

Šéf největší nízkonákladové letecké společnosti v Evropě Ryanair Michael O’Leary překvapil novináře na tiskové konferenci svým výrokem. Stačila k tomu odpověď na zdánlivě neškodný dotaz novináře při tiskové konferenci v německém Düsseldorfu na plánované dálkové lety přes Atlantik.

V ekonomické třídě budeme začínat na deseti eurech a v byznys třídě budou postele a orální sex. A bude v ní vše zdarma, řekl jen tak O’Leary, zatímco konsternovaná šéfka německého zastoupení překládající odpovědi do němčiny lapala po dechu. Píše dnešní Mladá fronta Dnes.

skoleni_27_5

Samozřejmě, že se jedná pouze o nadsázku, O’Leary však později uvedl, že to skutečně je pracovní název pro servis, který na transatlantických linkách chystají. Konkrétnější nebyl. Výroky šéfa Ryanairu nicméně vyvolaly velké diskuse, kam až je ochoten zajít ve svých výrocích a zda taková slova prospívají firmě, s jejímiž akciemi se obchoduje na burze.

O’Leary patří mezi největší excentriky nejen v letectví, ale v celém byznysu. Být jiný si může dovolit: pod jeho vedením vznikl prakticky z nuly největší nízkonákladový dopravce v Evropě, navíc i přes problém s cenami ropy stále silně ziskový. Upozorňuje Mladá fronta Dnes.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).